Польща не потребує посередництва Європейської комісії для вирішення будь-яких розбіжностей з Україною, попри те, що поточні відносини між країнами стали більш напруженими. Таку заяву зробив речник польського уряду Адам Шлапка, як передає видання Onet.

Деталі заяви
Висловлювання Шлапки прозвучало після того, як речниця Європейської комісії Паула Пінью висловила готовність Брюсселя виступити посередником між Варшавою та Києвом. Вона також наголосила, що від напруженості у відносинах виграє виключно російський президент володимир путін.
Порада від Українські факти: Польща виступає за прямі двосторонні відносини з Україною, не потребуючи посередників, та готується до важливої конференції з відбудови України.
«Я вважаю, що нам не потрібні жодні посередники у відносинах Польщі з Україною. Звісно, ситуація складніша, ніж була раніше. Я думаю, що в інтересах як Польщі, так і України – деескалація цього спору, адже нам є багато чого робити разом», – зазначив Шлапка.
Важливість конференції з відбудови України
Речник польського уряду також звернув увагу на майбутню Конференцію з відбудови України (URC 2026), яка відбудеться у Гданську. На його думку, цей захід може стати значною можливістю для розвитку співпраці між Польщею, Україною та іншими європейськими партнерами.
У конференції братимуть участь голови урядів, міністри та представники керівництва міжнародних фінансових установ. Головними темами обговорення будуть економічна та оборонна підтримка України.
Раніше прем’єр-міністерка України Юлія Свириденко повідомила, що очолить українську делегацію на цій конференції. Початково планувалося, що Україну представлятиме Президент Володимир Зеленський.
Подробиці можна знайти на сайті: unn.ua
