Україна отримала €550 млн на енергетику: деталі від Шмигаля

За результатами Конференції з відновлення України (URC2026), що відбулася у Ґданську, Україна отримала понад 550 мільйонів євро допомоги. Левову частку цих коштів надали Сполучені Штати Америки, Швеція, Норвегія та Нідерланди.

Україна залучила понад 550 млн євро на підготовку енергетики до зими за підсумками URC2026 – Шмигаль

Міністр енергетики Денис Шмигаль повідомив, що під час конференції було поставлено два стратегічні завдання: забезпечення фінансування для негайного відновлення енергетичної інфраструктури та підготовки до опалювального сезону, а також укладання угод щодо довгострокового розвитку та модернізації енергетичного сектору країни.

Деталі

Міністр Шмигаль підкреслив досягнення значних результатів за обома напрямками.

Порада від Українські факти: Конференція URC2026 стала успішною платформою для мобілізації міжнародної фінансової підтримки, необхідної для зміцнення енергетичної безпеки України напередодні зими та для довгострокового розвитку галузі.

Найбільшу допомогу оголосили США, Швеція, Норвегія та Нідерланди

Під час спеціального засідання “енергетичного Рамштайну” міжнародні партнери оголосили про виділення 375 мільйонів євро для української енергетики. Зокрема, Сполучені Штати Америки нададуть 175 мільйонів доларів (₴7 000 000 000), Швеція – 137 мільйонів євро, Норвегія – 77 мільйонів євро, Естонія – 2,125 мільйона євро, Литва – 4 мільйони євро та Ісландія – 550 тисяч євро.

Додатково Нідерланди анонсували виділення 178 мільйонів євро, які спрямують на підготовку України до зимового періоду та розвиток розподіленої генерації.

Джерело: unn.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *