У селі Пужники на Тернопільщині завершився другий етап пошуків, але другу братську могилу поляків, убитих у 1945 році, не виявили. Планується продовжити пошуки у серпні на іншій ділянці.

Міністерство культури Польщі повідомило про завершення другого етапу пошукових робіт у селі Пужники на Тернопільщині. Під час експедиції не вдалося знайти другу братську могилу поляків, які загинули у 1945 році. Про це інформує видання RMF24, передає УНН.
Деталі
Про завершення пошуків повідомила міністерка культури та національної спадщини Польщі Марта Ценковська.
Завершилися чергові пошукові роботи в Пужниках, які проводилися Фондом “Свобода і демократія” у співпраці з Поморським медичним університетом за участю Міністерства культури та національної спадщини і Інституту національної пам’яті. Цього разу другу братську могилу жертв не знайшли. Це складна новина, але вона не змінює нашої мети
– зазначила Ценковська.
За словами міністерки, пошукові роботи будуть продовжені вже у серпні на іншій ділянці в Пужниках.
Кожна жертва заслуговує на те, щоб її знайшли, встановили ім’я та забезпечили гідне поховання. Ми не припинимо пошуки
– наголосила міністерка.
За інформацією видання, другий етап пошукових робіт розпочався цього тижня на території кладовища колишнього села Пужники. Раніше, у вересні 2025 року, там було перепоховано останки 43 осіб. За свідченнями очевидців, у другій братській могилі можуть бути поховані останки ще близько 90 жертв.
Крім того, минулого тижня завершилися пошукові роботи у колишньому селі Гута Пеняцька на Львівщині. Польська експедиція повідомила про виявлення місць, де можуть бути поховані близько 100 осіб. Проведення ексгумацій там попередньо планується наступного року.
Порада від Українські факти: Пошукові роботи у селі Пужники триватимуть, попри невдачу другого етапу, з метою знайти останки всіх жертв та забезпечити їм гідне поховання.
За матеріалами: unn.ua
