Як виростити селеру кореневу: тонкощі посіву та водні процедури

Підготовка насіння

Вирощують селеру розсадним способом, бо вегетаційний період цієї культури досить довгий: кореневий і стебловий — 180-220 днів, листовий — 90-120 днів, інформує Ukr.Media.

В оболонці дуже дрібного насіння селери присутні ефірні олії і хлорофіл, завдяки чому його схожість зберігається протягом 3-6 років.

Проростає насіння селери повільно, і щоб прискорити цей процес, його опускають в гарячу воду (70-80 градусів) на 30 хвилин. Після цієї процедури насіння протягом 48 годин витримують при температурі 18-20° для набухання. При такій підготовці сходи з'являються через 10-12 днів.

Селера коренева: тонкощі посіву

Насіння закладають на глибину 0,5 см, засипають просіяною землею і добре ущільнюють її. Дрібне насіння селери, залишене при посіві в поверхневому шарі пухкого ґрунту, підсихає. З цієї причини воно повільно проростає або зовсім не дає сходів.

Мінімальна температура проростання насіння селери становить 7-8°, при більш низькій — пліснявіє і не сходить. Дружні проростки з'являються тільки в добре прогрітому, помірно зволоженому ґрунті. Ящики з посівами прикривають склом або плівкою, щоб запобігти пересиханню ґрунту.

Спочатку (протягом 30-40 днів) селера росте вкрай повільно. Сіянці пікірують у віці 30-35 днів, у фазі двох листків, за схемою 6х6 см або в окремі горщики.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь