Виробники сої без ГМО знову можуть отримати компенсацію за насіння

Асоціація «Дунайська Соя» запускає другий сезон виплат часткової компенсації за придбання оригінального насіння не-ГМ сої.

Про це говориться у повідомленні асоціації. 

«Після успішних результатів минулого року та задля демонстрації переваг використання оригінального насіння сої та сприяння впровадження сталих агрономічних практик вирощування не-ГМ сої як основи для розвитку потенціалу малих фермерів в Україні асоціацією «Дунайська Соя» було прийняте рішення  продовжити «Проєкт підтримки малих фермерів, що вирощують сою». Проєкт передбачає отримання часткової компенсації 15% від вартості придбаного оригінального сертифікованого насіння не-ГМ сої під посівну кампанію 2024 року», — зазначила керівник проєкту та менеджер з якості «Дунайської Сої» Анастасія Радюк.

За її словами, як і минулого року, учасниками можуть бути агровиробники всіх регіонів України із загальним земельним банком до 1 тис. га, що не входять до структури агрохолдингів, кінцевими бенефеціарними власниками яких є громадяни України.

Анастасія Радюк зауважила, що цього року «Проєкт підтримки малих фермерів, що вирощують сою» асоціація продовжує за власний кошт.

Під часткову компенсацію підпадає оригінальне сертифіковане насіння не-ГМ сої вітчизняної та іноземної селекції. Обрані сорти мають бути внесені до Державного реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні та мати сертифікат, що засвідчує сортові якості насіння.

В асоціації зауважили, що, за даними ринкових досліджень, через брак коштів невеликі фермери порівняно з середніми та великими виробниками часто використовують бюджетне насіння невідомого походження (у більшості випадків заражене ГМ) або насіння низьких репродукцій. У поєднанні з неналежною технологією виробництва це призводить до недоотримання врожайності. За аналітикою Державної служби статистики України урожайність сої фермерських господарств щонайменше на 10% є меншою за урожайність середніх та великих агропідприємств.

Подання документів на участь у Проєкті підтримки малих фермерів, що вирощують не-ГМ сою, розпочинається 1 квітня 2024 року. Деталі, перелік документів та інструкція щодо участі вказані на сайті проєкту.

Організатори звертають увагу на необхідність детального ознайомлення з умовами участі та що кількість учасників обмежена. 

В асоціації зазначили, що 2023 року завдяки проєкту компенсацію загальною сумою понад 2 млн грн отримали 30 невеликих фермерів у 11 регіонах України. У межах другого етапу проєкту асоціація забезпечила учасників наборами експрес-тестів для якісного аналізу з визначення ГМО, а також практичним тренінгом щодо їх використання.

Источник: www.agroportal.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь