На окупованих територіях транспорт АТБ перевозив трупи бойовиків, – політолог

Після оприлюднення фактів діяльності мережі супермаркетів АТБ на окупованих непідконтрольних державі Україна територіях, власник цих торгових точок Геннадій Буткевич за опитуванням громадської думки увійшов у список "ганьба України". Про це в ході круглого столу в інформаційному агентстві "Українські новини" заявила політолог Наталія Білоус, передає Ukr.Media.

"На прикладі діяльності АТБ і позиції його керівництва громадяни України повинні знати, кому належить магазин, що знаходиться поруч з їх будинком, яка позиція власників даної торгової точки. І це не виглядає як якась дискримінація", – констатувала експерт.

Білоус зазначила, що шлейф сумнівної діяльності тягнеться за власником АТБ Буткевичем протягом багатьох років. Стосується це, за словами політолога, і періоду його служби в органах МВС, і тісних зв'язків з засудженим у США екс-прем'єром Павлом Лазаренком, і близьких зв'язків з сім'єю і оточенням побіжного екс-президента Віктора Януковича.

За даними, якими володіє Наталія Білоус, діяльність структури АТБ на непідконтрольних владі територіях просто шокують.

"За інформацією, яка надходила з Луганської області, покупці помічали, що в тих же автомашинах, які обслуговують мережа супермаркетів АТБ і транспортували продукти, перевозили трупи бойовиків. Це шокувало місцевих жителів, які розповідали, що після цього продавці відмивали упаковку товарів від крові", – заявила Білоус.

На думку політолога, висловлені громадськістю та політиками звинувачення на адресу господаря мережі АТБ Геннадія Буткевича, повинні стати предметом більш серйозного реагування з боку правоохоронних органів, а не тільки констатації фактів проведених перевірок.

Народні депутати України, члени групи "Депутатський контроль" Андрій Шинькович (БПП), Тарас Кремінь (Народний фронт) і Дмитро Лубинець (БПП) звернулися до Ради національної безпеки і оборони, Державної фіскальної службі та службі безпеки України з вимогою розслідувати і дати праву оцінку ряду фактів щодо мережі супермаркетів "АТБ-Маркет". Зокрема, про роботу підконтрольних "АТБ" компаній в Криму і на окупованих територіях Донбасу. Запит депутати озвучили на брифінгу у Верховній раді у вівторок, 20 грудня.

21 квітня 2015 року у Верховній Раді був зареєстрований законопроект №2689 від 21.04.2015 року "Про націоналізацію майна торгової мережі "АТБ". Приводом для ініціативи стали підозри у фінансуванні торговою мережею терористів на окремих територіях Донбасу.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь