Лубінець: Під час обміну полоненими 25 червня вперше були присутні представники Москалькової

Лубінець: Під час обміну полоненими 25 червня вперше були присутні представники Москалькової 26.06.2024 10:32 Укрінформ Вчора під час обміну військовополоненими вперше для здійснення фіксації можливих порушень прав людини прибули представники російського офісу уповноваженого з прав людини Тетяни Москалькової.

Як передає Укрінформ, про це у Телеграмі повідомив уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець

За його словами, "під час спільної роботи представники двох офісів опитали звільнених російської та української сторони".

"Колишні російські військовополонені розповіли про умови утримання: подякували за смачний хліб, надану медичну допомогу, можливість здійснювати телефонні дзвінки родичам, листування та загалом дотримання Женевських конвенцій", – зазначив омбудсмен.

Українські звільнені захисники, своєю чергою, розповіли про те, якими були їхні умови утримання, які не відповідають нормам Женевських конвенцій, наголосив Лубінець.

"Окрім того, обговорили низку питань, що стосуються умов утримання цивільних та військових, і продовження здійснення ініціативи щодо обміну листами з обох сторін", – зазначив він.

Як підкреслив омбудсмен, "російська сторона зафіксувала озвучені порушення, тож маю надію, що офіс російської уповноваженої з прав людини прикладе максимум зусиль для того, аби умови утримання військовополонених покращилися і стали такими, що відповідають чітко прописаним Женевським конвенціям".

Як повідомляв Укрінформ, 25 червня в Україну з російського полону повернулися 90 захисників.

Фото: ОП

Обмін Полонені Москалькова Дмитро Лубінець

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь