Послуги з ментального здоров’я надаватимуть на всіх рівнях медичної допомоги – МОЗ

Послуги з ментального здоров'я надаватимуть на всіх рівнях медичної допомоги – МОЗ 22.06.2024 00:09 Укрінформ Кабінет міністрів затвердив план заходів на 2024–2026 роки з реалізації Концепції розвитку охорони психічного здоров’я в Україні на період до 2030 року.

Як повідомляє Міністерство охорони здоровʼя, відтепер послуги з ментального здоровʼя надаватимуть на всіх рівнях медичної допомоги, передає Укрінформ.

"План заходів містить 24 завдання для залучених міністерств, відомств, обласних адміністрацій та ін. Ці завдання передбачають популяризацію психічного здоров’я та профілактики психічних розладів, удосконалення системи формування та підтримки професійних компетентностей фахівців у сфері охорони психічного здоров’я, забезпечення впровадження галузевих стандартів та контролю якості допомоги у сфері охорони психічного здоров’я; розвиток системи психологічної та соціальної допомоги на рівні територіальних громад, впровадження технологій, методів та процедур оцінки психічного здоров’я під час надання первинної медичної допомоги тощо", – йдеться у повідомленні.

Для того, щоб послуги з психічного здоровʼя надавали підготовлені фахівці, які мають необхідні знання і навички, МОЗ, в межах затвердженого плану, має розробити профстандарти за професіями у сфері психічного здоровʼя. Це, зокрема, стосується таких професій: лікар-психіатр, лікар-психотерапевт, лікар-психолог, клінічний психолог, психотерапевт, психолог, сестра медична/брат медичний в психіатрії.

Також Міністерство охорони здоровʼя працює над розробленням/оновленням галузевих стандартів щодо діагностики та лікування психічних розладів – для забезпечення якісних послуг у сфері психічного здоровʼя.

Окрім цього, триває інтеграція послуг із підтримки психічного здоровʼя на первинному рівні медичної допомоги. Згідно з планами 80 % лікарів «первинки» мають пройти навчання за ліцензованою програмою ВООЗ mhGAP та 40 % надавачів медпослуг мають укласти договори за пакетом «Супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги».

Наступним кроком є інтеграція послуг з підтримки психічного здоровʼя у систему екстреної медичної допомоги, для цього щонайменше 60 % медичних працівників «екстренки» мають пройти відповідне навчання.

Як зазначають у МОЗ, продовжиться робота з розбудови мережі центрів ментального здоровʼя, зокрема на базі кластерних та загальних лікарень. Наявність такої мережі дозволить наблизити послуги до пацієнтів з різних регіонів країни.

На базі таких центрів буде створена також мережа мобільних мультидисциплінарних команд відповідно до потреб населення в медичних послугах шляхом.

Виконання цих та багатьох інших передбачених планом завдань дозволить забезпечити українців необхідними послугами з профілактики й лікування, а також соціально-реабілітаційними заходами у сфері охорони психічного здоровʼя на рівні міжнародних стандартів.

Як повідомляв Укрінформ, Кабінет міністрів затвердив план реалізації стратегії з протидії ВІЛ/СНІД, туберкульозу та вірусним гепатитам до 2030 року.

Фото ілюстративне

Медицина МОЗ Психічне здоров’я Ментальне здоров’я

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь