Рада ухвалила закон про створення Класифікатора професій

Рада ухвалила закон про створення Класифікатора професій 09.05.2024 15:36 Укрінформ Верховна Рада ухвалила закон про створення в Україні Єдиного реєстру кваліфікацій шляхом об'єднання Національного класифікатора професій, Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників та Реєстру кваліфікацій.

Про це повідомив у Телеграмі народний депутат України з парламентської фракції «Голос» Ярослав Железняк, передає Укрінформ. 

За інформацією депутата, законопроєкт №9630 був ухвалений в цілому 272 голосами.

Згідно з пояснювальною запискою до проєкту закону, метою його є впорядкування системи кваліфікації та створення Єдиного реєстру кваліфікацій (Класифікатора професій) шляхом об'єднання Національного класифікатора професій, Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, Реєстру кваліфікацій, їх діджиталізації та синхронізації з іншими базами даних.

Очікується, що прийняття документу стане каталізатором розвитку ринку праці – пришвидшить розвиток та вдосконалення системи кваліфікацій, сприятиме розробці професійних стандартів на сучасні професії, а не на посади, впорядкує інформацію про професійні кваліфікації, усуне морально застарілі та занадто бюрократизовані процедури.

Як повідомлялося, в Україні збільшать кількість кваліфікаційних центрів, які здійснюють процедуру підтвердження професійних кваліфікацій.

Закон Верховна Рада Професії Ринок праці

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь