Волонтерка з Нідерландів закликала жителів прифронтових зон до евакуації заради порятунку дітей

Волонтерка з Нідерландів закликала жителів прифронтових зон до евакуації заради порятунку дітей Фото 21.06.2024 02:36 Укрінформ Засновниця нідерландського доброчинного фонду Orphans Feeding Foundation Маріам Ламберт закликала переконувати жителів прифронтових територій погоджуватися на евакуацію, щоб запобігти депортації дітей у Росію.

Про це вона сказала під час свого виступу в МКЗБ (Міжнародна комісія з питань зниклих безвісти) в Гаазі, де було організовано круглий стіл з питань пошуку зниклих безвісти дітей з України, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Ми маємо запобігати таким депортаціям. Дуже важливо переконувати сім'ї, які все ще залишаються у прифронтових населених пунктах, що якщо вони не підуть на евакуацію, то є ризик, що їхні діти можуть бути депортовані”, – сказала вона.

Також Ламберт поділилася своїм досвідом роботи в Україні. Її фонд допомагає возз'єднати незаконно вивезених з України дітей з їхніми родинами. Свій виступ вона розпочала з історії 16-річного хлопця Олександра, над яким знущалися в окупації у Мелітополі за те, що він з мамою відмовився від російського паспорта. Хлопця затримали, він був під вартою, зазнав жорстокого побиття та катувань.

“З таких історій та прохань про допомогу починається кожен мій робочий день. Я мати трьох дітей і завжди на зв'язку, коли інші батьки звертаються до мене по допомогу. Вони звертаються до нас через різні канали, бо на окупованих територіях і бояться за своїх дітей, бояться незаконного затримання. Моя організація та я працюємо в Україні з березня 2022 року. Ми працюємо на прифронтових територіях, ми передаємо гуманітарну допомогу, займаємося евакуацією, співпрацюємо з місцевими громадськими організаціями. У червні 2023 року ми з колегами прийняли рішення, що будемо співпрацювати з Офісом Президента щодо ініціативи Bring Kids Back UA, тож ми почали працювати над тим, щоб повернути назад депортованих дітей”, – розповіла волонтерка.

17 березня 2023 року Палата попереднього провадження МКС видала ордери на арешт президента РФ Путіна та уповноваженої з прав дитини Львової-Бєлової. Їх підозрюють у воєнних злочинах – депортації та незаконному переміщенні населення, зокрема дітей, з окупованої території України.

Як повідомляв Укрінформ, за офіційними даними української влади, з 24 лютого 2022 року з України до Росії примусово депортували 19 546 дітей. Це лише ті випадки, які вдалося зафіксувати офіційно – коли батько, опікун чи свідок депортації дитини повідомив про неї Національному інформаційному бюро України.

Фото: І.Драбок

Діти Евакуація Нідерланди Волонтери

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь