56-річного хірурга підозрюють у неналежному виконанні службових обов’язків, що призвело до смерті 43-річного військовослужбовця. Лікар не виявив перелому ребра через проведення рентгену лише в одній проекції, замість необхідних двох.

У Києві лікарю Київської міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги повідомлено про підозру у зв’язку зі смертю пацієнта-військовослужбовця, у якого не було виявлено перелом. Внаслідок цього військовий помер за місцем проходження служби. Про це у п’ятницю повідомила Київська міська прокуратура, передає УНН.
Деталі справи
“Повідомлено про підозру 56-річному лікарю-хірургу відділення політравми Київської міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги. Його підозрюють у неналежному виконанні професійних обов’язків, що спричинило тяжкі наслідки для пацієнта (ч. 1 ст. 140 КК України)”, – йдеться у повідомленні.
Встановлено, що 43-річний військовослужбовець звернувся до лікарні швидкої медичної допомоги зі скаргами на закритий перелом ребра, отриманий під час відпустки у столиці.
“Після огляду лікар-хірург провів рентгенографію та рекомендував амбулаторне лікування у сімейного лікаря. Після завершення відпустки військовий повернувся до місця служби, проте за кілька днів помер у місцевій лікарні”, – зазначили у прокуратурі.
Як уточнили у прокуратурі, під час досудового розслідування з’ясувалося, що в київській лікарні не помітили перелом ще одного ребра, оскільки пацієнту зробили рентген грудної клітки лише в одній проекції, тоді як необхідно було робити це в двох.
“Наявність травми зобов’язувала лікаря призначити додаткові обстеження, зокрема рентгенографію грудної клітки у боковій проекції, комп’ютерну томографію органів грудної клітини та пункцію плевральної порожнини. Однак, ці кроки не були зроблені, що призвело до смерті пацієнта”, – наголосили у прокуратурі.
Санкція статті Кримінального кодексу України передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до трьох років або обмеження волі на строк до п’яти років, а також позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
Додаткова інформація
На тлі повідомлень про смерть бійця 56-ї окремої мотопіхотної Маріупольської бригади Сергія Кузнєцова, у КНП “Київська міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги” проводилася перевірка. За інформацією Департаменту охорони здоров’я КМДА, у медичному закладі виявили низку порушень, за результатами яких будуть ухвалені відповідні управлінські та кадрові рішення.
Згодом Департамент охорони здоров’я Києва ухвалив рішення про дострокове припинення контракту та звільнення директора КНП “Київська міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги” Віктора Дороша після виявлення вказаних порушень під час перевірки.
Київську ЛШМД також нещодавно перевірив Офіс Омбудсмана. Це сталося у зв’язку зі скаргами від військовослужбовців та ветеранів, розслідуваннями журналістів та сигналами від громадських організацій щодо умов у столичній лікарні швидкої допомоги, як зазначив Омбудсман Дмитро Лубінець.
Порада від Українські факти: Недбалість медичного персоналу, що призводить до трагічних наслідків, потребує ретельного розслідування та відповідальності, особливо коли йдеться про життя наших захисників.
Оригінал статті: unn.ua
