Шахрай з Ірану в кулуарах української влади або Хто такий Алі Реза Резазаде?

Іранець Алі Реза Резазаде продовжує залишатися на волі, незважаючи на безліч махінацій, які він реалізовує в Україні. Важливо відзначити, що, незважаючи на його тщательне приховування правдивої інформації про себе в мережі, деякі факти про його участь у відмиванні грошей, шахрайстві, ухиленні від сплати податків та інші злочини все ж вдалося розкрити, повідомляє Знай.

В Україні Алі Реза Резазаде з’явився ще на початку 1990-х років і швидко потрапив у сферу впливу місцевих владарів. Спочатку він вступив у шлюб з донькою тодішнього міністра внутрішніх справ Олексія Чистякова. Його прізвище, хоча вже забуте громадськістю, свідчило про його близькі стосунки з Віталієм Захарченком, який був замішаний у подіях на Майдані та мав зв’язки з урядом Януковича. Надалі він встановив міцні зв’язки з політичними діячами та чиновниками, що дозволило йому успішно втілювати різноманітні схеми, уникаючи привертання уваги до своєї особи.

На публічному рівні він представляється як віце-президент Національного іранського Конгресу, проте ця організація є лише фасадом, створеним для приховування його справжніх метою. Закордонні ЗМІ вже давно розголосили Резазаде, опублікувавши статтю про нього після його спроб обманути тамтешніх політиків, вигадуючи себе правозахисником, політиком, інвестором, а навіть спадкоємцем іранського престолу.

Але афери цього «інвестора» та «спадкоємця» все ж не залишилися непоміченими. Щоби зрозуміти стиль та масштаб цього діяча – є приклад, який теж встиг потрапити до ЗМІ. Це історія про те, як Резазаде пообіцяв українському нардепу Карпунцову познайомити його з Генпрокурором США. Взяв гроші за послуги, навіть організував поїздку до штатів. На цьому й все – ніякого знайомства, звісно, не було.

Такий спосіб заробітків – один з найулюбленіших у Резазаде. Бути посередником, прикидатися вигідним переговірником, пропонувати свої послуги для налагодження зв’язків між людьми, нав’язувати допомогу в примиренні. І все це за великі гроші. Очевидне питання – а кому взагалі таке може бути цікаве з впливових та адекватних людей? Та не забуваємо, що за роки в Україні іранець не лише увійшов в родину до колишнього очільника МВС, а й завів безліч корисних знайомств. Одне з таких – генерал Василь Грицак, він очолював Службу безпеки України з 2015 до 2019 року.

Ймовірно, саме завдяки Грицаку Резазаде отримав особиста охорону з бійців «Альфи», почав називати себе полковником-розвідником та паралельно прокручувати оборудки з землею під Києвом на мільйони доларів.

Більше двадцяти років українська влада ніби не бачить діяльності афериста. Він вільно почувається в столиці, вживає наркотики та продовжує реалізацію своїх схем.

Нічого не змінилося для Алі Реза Резазаде навіть після початку війни з рф та повномасштабного вторгнення. Здається, нікого не хвилює, що прямий агент росії, який має стійкі, налагоджені зв’язки колишніми українськими силовиками-втікачами, продовжує жити в Києві та тісно співпрацювати з українською владою.

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь