Відома кріптобіржа WhiteBIT видаляє інформацію про їх зв’язок з росією та рашистами

Чому матеріали про те, що криптобіржа WhiteBIT пов’язана з російськими спецслужбами, зникають з інтернету?
Про те, що одна з найбільших криптобірж України — WhiteBIT — відмиває гроші росіян і має в структурі своїх власників людей, пов’язаних із російськими спецслужбами, писали неодноразово. Але чомусь ці матеріали оперативно зникають з інтернету.

Ось приклад зачистки. Зверніть увагу на URL-адресу. Навіть можете спробувати по ній клікнути. Результат буде наступним:

І цей приклад — не поодинокий. Зазначений вище матеріал зник буквально наступного дня, інші тримаються теж максимум добу-дві. Чому все це чиститься — в принципі, зрозуміло: нікому не хочеться бачити негатив про себе.

Особливо про те, що WhiteBIT, яка посідає п’яте місце в рейтингу найбільших криптобірж України, причетна до відмивання грошей росіян, спроби держперевороту в Чорногорії, організованого російськими спецслужбами, і до того, що її співвласниками є відверті зрадники і колаборанти.

Уже вивчення офіційних відомостей про власників біржі викликає питання. Публічно власником і засновником WhiteBIT позиціонує себе Володимир Носов.

Пошук у литовських реєстрах дає такий результат — тут є WhiteBIT Solutions LLP, власником якої значаться представники Сейшелів: 

Насправді WhiteBIT Solutions LLP має британську реєстрацію і належить двом офшорним засновникам — Whitebit LTD і Coddan Nominee.

Це що стосується Литви, яка, згідно з інформацією, повідомленою Володимиром Носовим, є країною реєстрації біржі WhiteBIT.

Але ось що нам говорить естонський реєстр:

У Талліні зареєстровано R&D Sprint Effective OÜ, яке зовсім ще недавно носило ім’я Whitebit Financial Company OÜ. І людиною, уповноваженою представляти цю фірму, значиться саме Володимир Носов.

Секрет усього цього простий. Розгадку справжніх власників і справжнього походження «української» криптобіржі дало британське спеціалізоване видання Cryptointelligence у статті Is WhiteBIT helping Russia evade sanctions and launder money?

Посилання на цей матеріал ось, воно ще активне — мабуть, британське видання з бездоганною репутацією зачистити куди важче, ніж українські медіа.

На фото, яке ви бачите вище і яке є головним до статті «Чи допомагає WhiteBIT Росії обходити санкції і відмивати гроші?», зображені бенефіціари «української» криптобіржі WhiteBIT. Це — батько і син Шенцеви, колаборанти і зрадники, які втекли в Росію на початку минулого року.

Батько, Дмитро Шенцев, кавалер ордена «За заслуги», колишній народний депутат від Опозиційного блоку, торік утік у Росію і прийняв її громадянство. Другий — його син, Микита Шенцев, депутат Харківської обласної ради від «Опозиційної платформи — за життя», який втік разом із батьком. Микита Шенцев був позбавлений українського громадянства президентом Володимиром Зеленським, є громадянином Росії з 2014 року. Так, країно, ось такі в тебе депутати. Ось саме за них ти і голосувала.

Утім, повернемося трохи до незрозумілих питань із юрисдикцією та засновниками. Насправді тут усе просто — до групи WhiteBIT зараз входить щонайменше дев’ять компаній, зареєстрованих у різних країнах. Найстарішою з них в естонській юрисдикції є Whitebit Financial Company OÜ. Вона була зареєстрована під час заснування самої криптобіржі. Тож щодо литовської реєстрації Володимир Носов не бреше, він просто не говорить усієї правди.

Як не говорить усієї правди і про справжніх бенефіціарів криптобіржі. Володимир Носов створив компанію не один, а спільно з трьома іншими людьми: на той момент його партнерами були Ганна Янковська, Марія Репешко і Микита Шенцев. Марія Репешко давно і щільно працює з Микитою Шенцевим в юридичному бізнесі.

Варто зазначити, що з часом список бенефіціарів естонської криптобіржі змінювався. З’явилися нові люди, такі як партнер Носова Гліб Ушаков або віцепрезидент WhiteBIT Олексій Ковальов. Однак весь цей час частка власності Микити Шенцева неухильно зростала.

Станом на 1 березня 2023 року Шенцев контролював 51% WhiteBIT Financial Company OÜ. Ще 5% належали його партнерці Марії Репешко. 2 березня цього року акції Микити Шенцева було переоформлено на Володимира Носова.

Однак Cryptointelligence робить висновок, що така зміна в структурі власників нічого не значить щодо реального стану справ — Микита Шенцев лише формально позбувся активу, який зосередив свою діяльність в Україні, щоб вивести криптобіржу WhiteBIT з-під удару. А Володимир Носов є звичайним номіналом.

Такий крок Шенцева був вимушеним: 24 лютого 2023 року Вищий антикорупційний суд зобов’язав НАБУ розслідувати факти виведення грошей з України, несплату податків і співпрацю з Росією з боку WhiteBIT:

Повертаючись до заголовка статті — згадки про цей факт також ретельно підчищено з інтернету. Втім, державні реєстри залишилися недоторканими, рішення ВАКС вичистити поки що не вдалося.

Причини для того, щоб не потрапити під санкції й уникнути блокування рахунків, у власників WhiteBIT є. І вони досить вагомі.

Річ у тім, і про це теж пише британська Cryptointelligence, що криптобіржа причетна до масштабного виведення не тільки українських грошей, а й російських. Наприкінці березня 2023 року російські ІТ-журналісти помітили переміщення великої суми грошей (приблизно $88 млн) у біткойнах, пов’язаних із російською криптобіржею BTC-e.

Ці біткойни залишалися незмінними з листопада 2022 року, а влітку 2022 року засновника біржі BTC-e росіянина Олександра Винника екстрадували до США з можливим 55-річним тюремним терміном за фінансові махінації та відмивання 4 мільярдів доларів, а гроші на рахунках BTC-e було заблоковано. Однак наприкінці березня частину цієї суми, близько $12 млн, було переведено на українську біржу WhiteBIT.

Це означає, що WhiteBIT, як і раніше, працює з Росією і на гроші людини, яку ФБР має намір посадити до в’язниці на все життя. Крім того, у жовтні 2022 року роботу біржі WhiteBIT фінансові органи ЄС досліджували в рамках ухвалення восьмого пакету антиросійських санкцій Євросоюзу і дійшли висновку, що біржа продовжує обслуговувати росіян.

Усе це має вкрай тривожний вигляд на тлі активної рекламної кампанії, яка повідомляє про те, що WhiteBIT дуже серйозно і щільно співпрацює з державними органами України:

Це не просто тісна співпраця — це повний доступ до всіх даних платформи Дія. І до даних українців, які перебувають за кордоном і звернулися у відділення МЗС.

Якщо врахувати, що ще один співзасновник криптобіржі WhiteBIT — компанія Coddan Nominee — замішана у фінансуванні невдалого проросійського перевороту в Чорногорії, то питання, хто першим отримує всі персональні дані всіх українців, зареєстрованих на платформі Дія, не викликає сумнівів.

Річ у тім, що ще одна структура криптобіржі, про яку йшлося на самому початку і на яку вивів пошук у литовських реєстрах — WhiteBIT Solutions LLP — належить двом офшорним засновникам — Whitebit LTD і Coddan Nominee. Ці дві компанії зареєстровані в одному приміщенні на Сейшельських островах.

Вивчення Coddan Nominee виводить нас на прямий російський слід — компанія виступає не тільки як співзасновник великої криптообмінної компанії WhiteBIT, яка співпрацює з українською владою. Дослідники вважають Coddan важливим компонентом розгалуженої офшорної мережі.

У 2014-2016 роках Coddan був засновником Sofbiz, яка перевела організаторам невдалого перевороту в Чорногорії в жовтні 2016 року півтора мільйона євро, що призначалися для вбивства колишнього прем’єр-міністра і нинішнього президента Чорногорії Міло Джукановича.

Як заявив спецпрокурор Чорногорії Саша Чаденовіч влітку 2019 року, кошти, перераховані Sofbiz, спочатку надійшли на банківські рахунки на Кіпрі, а вже потім були переведені групі осіб, причетних до спроби державного перевороту. Метою перевороту, за версією слідства, було недопущення вступу Чорногорії до НАТО і забезпечення контролю над нею проросійськими силами.

Висновок з усієї цієї історії простий — за WhiteBIT, що посідає п’яту сходинку в українському рейтингу криптобірж, стоять не просто колаборанти Шенцови. Ця «українська» криптобіржа входить у велику офшорну мережу, контрольовану російськими спецслужбами, які не тільки мають доступ до всіх персональних даних клієнтів підрозділів цієї мережі, а й використовують гроші її клієнтів для своїх потреб, зокрема й терористичних актів на території всього світу.

Особливо тривожною у зв’язку з цим є відмова НАБУ в порушенні кримінальної справи за інформацією щодо діяльності WhiteBIT, переданою детективам НАБУ в січні цього року. На цьому тлі викликає сумнів і те, чи розслідування, яке детективів НАБУ щодо криптобіржі WhiteBIT зобов’язав провести суд, буде виконано належним чином.

Криптобиржа WhiteBIT позиционирует себя как украинская и в рейтинге лучших криптобирж, представленных в Украине, занимает пятое место. Также ее номинальный владелец Владимир Носов настойчиво подчеркивает о постоянной помощи Вооруженным силам Украины, пишет Антикор.

Однако на фоне этой помощи, которая действительно имеет место быть, хотя и не в таких огромных объемах, как заявляет Носов, и на фоне утверждения о том, что WhiteBIT — чисто украинский продукт, крайне неприятно выглядит информация о том, что эта криптобиржа не просто используется для отмывки денег, а эта отмывка и есть одной из основных задач WhiteBIT.

По крайней мере, такую информацию опубликовала на днях правозащитная организация ОО «Нон-стоп». В свою очередь, представители WhiteBIT эту информацию опровергли, особенно упирая на то, что активно помогают ВСУ и одними из первых отказались от работы в России.

WhiteBIT утверждает, что является украинским продуктом, а создал ее Владимир Носов. Но при этом головной офис находится в Литве:

Криптобиржа WhiteBIT отмывает деньги

Ничего похожего в украинских реестрах найти не удалось, сам же сайт WhiteBIT по поводу регистрации и основателей скромно молчит. Но зато в Литве удалось отыскать ООО «WHITEBIT SOLUTIONS LLP», учредителями которого являются представители Сейшельских островов:

Криптобиржа WhiteBIT отмывает деньги

Обе компании, в которых числится владельцем и бенефициаром Носов, убыточны. Но сейчас не об этом — а о том, что ничего похожего на WhiteBIT в реестрах рядом с его именем не упоминается.

Впрочем, это понятно — за анонимными компаниями с Сейшельских островов стоят бывшие граждане Украины Дмитрий и Никита Шенцевы.

Обе компании, в которых числится владельцем и бенефициаром Носов, убыточны. Но сейчас не об этом — а о том, что ничего похожего на WhiteBIT в реестрах рядом с его именем не упоминается.

Первый — кавалер ордена «За заслуги», бывший народный депутат от Оппозиционного блока, в прошлом году сбежал в Россию и принял ее гражданство. Второй — его сын, депутат Харьковского областного совета от «оппозиционной платформы — за жизнь», сбежавший вместе с отцом и тоже получивший российский паспорт.

Контролером WhiteBIT был именно Никита Шенцев, создавший биржу в 2018 году для вывода денег — не только своих и отца, но и других заинтересованных лиц — из Украины. Биржа также использовалась как нелегальный обменный пункт криптовалюты. Ежедневный оборот биржи WhiteBIT составлял $500 млн, операции по конвертации в криптовалюту совершались без учета и налогообложения, с нарушением украинского законодательства.

Это позволило семье Шенцевых вывести из Украины собственные капиталы. Их размер подсчитать не удалось, но известно, что в первый год функционирования биржи Никита Шенцев купил в Европе несколько суперкаров и яхту общей стоимостью более одного миллиона долларов.

Кроме того, в октябре 2022 года работу биржи WhiteBIT финансовые органы ЕС исследовали в рамках принятия восьмого пакета антироссийских санкций Евросоюза и пришли к выводу, что биржа продолжает обслуживать россиян. Сообщил об этом российский Интерфакс, в Украине же скромно промолчали.

Здесь WhiteBIT активно рекламировала свою «помощь ВСУ».
Здесь WhiteBIT активно рекламировала свою «помощь ВСУ».
Криптобиржа WhiteBIT отмывает деньги

То, что как минимум 60% капитала криптобиржи WhiteBIT принадлежит предателям Украины, а сама биржа была основана именно для вывода денег правящей элиты страны за рубеж и служила конвертационным центром с огромными оборотами, не помешало нынешнему руководству Украины заключить с WhiteBIT ряд соглашений.

На сегодняшний момент биржа, которой владеют не просто россияне, а предатели, сотрудничает с министерством иностранных дел Украины и с инициативой президента Владимира Зеленского по сбору денег для ВСУ:

Криптобиржа WhiteBIT отмывает деньги

Что является полным сюром, но и это еще не все — несколько дней назад WhiteBIT анонсировала сотрудничество с порталом «Дія». Кто в итоге получит все персональные данные людей, зарегистрировавшихся на бирже с помощью «Дії», и как эти данные будут использованы — можно предположить.

Но еще больший сюр заключается в том, что еще 24 февраля 2023 года Высший антикоррупционный суд обязал НАБУ расследовать факты вывода денег из Украины, неуплату налогов и сотрудничество с Россией со стороны WhiteBIT:

Криптобиржа WhiteBIT отмывает деньги

Суд действовал на основании иска ОО «Нон-стоп», которому НАБУ отказал в возбуждении уголовного дела по информации в отношении деятельности WhiteBIT, переданной детективам НАБУ. То есть — НАБУ отказалось расследовать информацию об антиукраинской деятельности WhiteBIT. И только суд обязал ее сделать это.

В такой ситуации можно предположить, как будет проводится расследование и чем оно закончится. Собственно, это не удивляет — кроме россиян, услугами конвертационных центров коллаборантов Шенцевых пользуются многие их коллеги, оставшиеся во власти в Украине.

Многим из них также нужно выводить деньги, украденные из международной помощи, предоставленной нашей стране Европой и США. И речь идет о сотнях миллионов долларов. Так что результат «расследования» относительно WhiteBIT немножечко предсказуем.

Харьковская лесная мафия: военный союз ОПЗЖ и Слуг Народа

Чугуев, Мерефа, схема ОТГ разворовывание бюджета, леса! Ситов, Минаева, Шенцев! Харьковская лесная мафия.

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь