Вікторія Мурована: «Наша книжка “Хоробрі казки” живе своїм життям»

У суботу, 27 квітня, на фестивалі «Книжкова країна» на ВДНГ співачка Світлана Тарабарова взяла участь у родинному читанні казки «Кепка сили» із книжки «Хоробрі казки».

Цю книжку написали Вікторія Мурована та Ірина Виговська в межах терапевтичного проєкту для дітей від Суспільного, і з-поміж запропонованої організаторами фестивалю сучасної дитячої літератури Світлана Тарабарова обрала саме «Кепку сили».

«Родинні читання» відвідала одна з авторок «Хоробрих казок» — генеральна продюсерка цифрових платформ Суспільного Мовлення Вікторія Мурована.

«Наша книжка “Хоробрі казки” живе своїм життям, — поділилась Вікторія. — Для мене дуже цінно, що Світлана Тарабарова за власним бажанням обрала казку “Кепка сили” для читання. Приємно, що у її родині діти знають і люблять наші казки, слухають їх в аудіоверсії й читають книжку. Те, як син Світлани, п’ятирічний Іван цитував уривок з казки, мене дуже зворушило. Це означає, що книжка резонує і має щирий відгук в аудиторії».

На дитячій події у той день зібралася повна зала дітей разом з батьками. Модераторкою «Родинних читань» стала співачка Анна Завальська, яка сформувала програму і запросила на фестиваль зіркових гостей-читців.

За словами модераторки, проєкт «Родинні читання» або «Читання в родинному колі» народився спонтанно завдяки організаторам фестивалю. Казки читали відомі українці, чий голос аудиторія знає, кому довіряє — ця іміджева складова допомагає транслювати важливі цінності.

«Стосунки в родинах моїх друзів, яких я запросила до читань, щирі й справжні — вони про любов, про турботу, про підтримку попри складні часи. Зараз складно всім, ми знаємо цю безжальну статистику, скільки розпадається родин і скільки людей втрачають зв’язок, дуже багато агресії й негативу. Але є ті, хто, навпаки, має в собі сили триматися разом і сконцентруватися на чомусь дуже важливому. Це і про спільне читання зокрема. Я чую дуже багато історій, що від ковіду і до війни люди повернулися до книжок. Це дуже обнадійлива і важлива тенденція, тому що діти, чиї батьки обирають і читають їм літературу, більш гармонійно розвиваються. І це як така пігулка або ін’єкція від жорстокої реальності».

Було помітно, що маленьким і дорослим гостям тема казки близька й зрозуміла. Діти уважно слухали терапевтичну казку «Кепка сили» про те, як тато родини пішов на війну, а у батьків на фінальних словах історії навіть з’явилися сльози на очах. Читаючи дітям, Світлана Тарабарова теж не змогла стримати емоцій.


Світлана Тарабарова читала казки разом зі своїми дітьми, сином Іваном та донькою Марією. Співачка поділилася, що разом з дітьми читає «Хоробрі казки» вже не перший раз, і вони полюбляють слухати аудіоверсії на дитячому ютуб-каналі Суспільного — «Бробакс».

Дуже важливо, що доступність «Хоробрих казок» у різних форматах (друкована книжка, аудіоказки) та на різних платформах Суспільного дозволяє кожному обрати для себе найбільш оптимальний та зручний варіант для знайомства.

«Це неймовірні казки! Вони дуже щирі з нашими дітьми, і зрештою, допомагають і нам, дорослим, впоратися із нашим станом зараз. Хочеться, щоб всі були щасливими, а історії і в житті завершувалися щасливо. Дякую ще раз авторам, — поділилася після читання розчулена Світлана Тарабарова. — Хочеться порадити всім батькам читати книжки перед своїми дітьми, адже діти наслідують нас, дорослих, їм потрібен гарний приклад!»

Пропонуємо вам також послухати українські аудіоказки від Суспільного Мовлення Суспільне Казки на платформах для подкастів (Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts, SoundCloud). Долучайтеся до спільноти в телеграм-каналі Суспільне Казки, звідки можна завантажити аудіо безкоштовно та слухати за будь-яких умов.

Нагадаємо: У січні 2024 року в харківському видавництві «АССА» вийшов друком вже другий наклад дитячої книги «Хоробрі казки» за проєктом Суспільного Мовлення. Перша тисяча примірників була видана та продана ще восени 2023.

Придбати книгу «Хоробрі казки» можна за посиланням на сайті видавництва та в українських книгарнях. Для зручності у книзі є QR-коди, які дають можливість прослуховувати аудіоверсії казок українською мовою на ютуб-каналі «Бробакс».

Фестиваль «Книжкова країна», який пройшов 25–28 квітня на ВДНГ у Києві, зібрав представників найбільших українських видавництв, письменників, літературних критиків, блогерів, медійних зірок і затятих читачів. Для гостей були доступні: великий книжковий ярмарок, спілкування з авторами книжок, майстер-класи для відвідувачів різного віку, дискусії експертів, освітні та ігрові зони.

«Хоробрі казки» — це 12 терапевтичних історій спільного досвіду українських родин, які правдиво, але делікатно пояснюють дітям нові реалії, що наскрізно присутні в цікавих оповідях зі щасливими завершеннями: про дружбу; батьків, які пішли на війну, але люблять та сумують за дітьми; магію ППО; підтримку та волонтерство; вільний народ та його героїв.

Матеріал підготувала Ірина Моторна

Фото — Ірина Моторна та з архіву Вікторії Муровоної

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...

Залишити відповідь