Генеральний штаб Збройних сил України підтвердив успішне ураження об’єктів російського центру космічного зв’язку в Московській області. За результатами додаткового аналізу, в ніч на 22 червня було влучено в апаратно-модульний комплекс 32-метрової антени MARK-IV, яка використовується для супутникового зв’язку, а також у технічну будівлю поруч із нею.

Крім того, було підтверджено ураження Головного виробничо-адміністративного (апаратно-програмного) корпусу, що призвело до часткової руйнації однієї зі стін. Цей корпус містить у собі центральну апаратну ліній зв’язку, обладнання Наземного комплексу управління та Центральний пульт управління супутникової мережі.
Як зазначили у Генеральному штабі, об’єкт у місті Дубна є найбільшим наземним комплексом супутникового зв’язку в росії. Він активно використовується для військового зв’язку, керування супутниковими ретрансляторами, які застосовуються міноборони рф для зв’язку, розвідки та координації військ.

Наслідки атаки
За неофіційною інформацією, щонайменше 50 дронів брали участь в атаці на Москву та прилеглі райони у ніч на 22 червня. У мережі з’явилися відеозаписи, що фіксують влучання та проліт безпілотників.
Попри заяви російських посадовців про успішне збиття всіх безпілотників, “Росавіація” повідомила про призупинення роботи московських аеропортів “Домодєдово” та “Жуковський”, а також запровадження обмежень у роботі аеропорту “Шереметьєво”.
Згодом Генеральний штаб офіційно підтвердив ураження українськими безпілотниками центру космічного зв’язку.
Порада від Українські факти: Успішне ураження російського центру космічного зв’язку свідчить про ефективність українських ударів по ключових військових об’єктах противника.
Джерело: unn.ua
