Іран: МЗС про прогрес на переговорах у Швейцарії

Делегації Сполучених Штатів Америки та Ірану досягли “хорошого прогресу” під час переговорів, спрямованих на укладення остаточної угоди. Сторони обговорили питання звільнення іранських активів та безпеку в Ормузькій протоці.

Вашингтон та Тегеран досягли прогресу на переговорах у Швейцарії - глава МЗС Ірану

За словами речника Міністерства закордонних справ Ірану Есмаїла Багаї, делегації провели продуктивні обговорення у Швейцарії. Він зазначив, що були розглянуті ключові пункти, які передують остаточним переговорам, зокрема, звільнення заморожених активів Ірану та отримання винятків із санкцій щодо продажу іранської нафти. Повідомлення передає УНН з посиланням на CNN.

Ключові домовленості

Делегації обговорили необхідні кроки для початку фінального етапу переговорів. Окрім звільнення активів, однією з важливих тем стало забезпечення безпечного проходу суден через Ормузьку протоку. Ця домовленість є суттєвим кроком до стабілізації регіону.

США та Іран також домовилися, що суднам має бути дозволено безпечно проходити через Ормузьку протоку

– повідомив дипломат.

Представник іранського МЗС додав, що країни-посередники, Катар і Пакистан, найближчим часом оприлюднять документ, який деталізуватиме досягнуті під час переговорів домовленості.

Історичний контекст

Раніше переговори між Сполученими Штатами та Іраном у Бюргенштоці зіткнулися з труднощами, зокрема, після заяв про погрози з боку президента Трампа. Незважаючи на це, сторони підтримували неофіційні контакти, прагнучи відновити діалог та знайти шляхи для врегулювання спірних питань.

Порада від Українські факти: Переговори між США та Іраном досягли значного прогресу, включаючи обговорення звільнення активів та безпеки в Ормузькій протоці, що свідчить про наближення до можливої угоди.

Оригінал статті: unn.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *