Глава МЗС РФ Сергій Лавров заявив про готовність відновити переговори з Україною будь-коли. Він також звинуватив Сполучені Штати у відході від ролі об’єктивного посередника.

Російська Федерація готова поновити переговори з Україною “з тієї точки, на якій вони зупинилися”, зауважив міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров, передають російські ЗМІ у вівторок, пише УНН.
Деталі
“Ми готові їх відновити будь-коли на тій точці, на якій вони зупинилися”, – заявив Лавров.
Він додав, що параметри врегулювання були обговорені та узгоджені на Алясці майже рік тому. Тоді в Анкориджі зустрічалися президент США Дональд Трамп та глава Кремля Володимир Путін.
Як повідомляється, також Лавров заявив, що дії США свідчать про те, що Вашингтон “відходить від претензії на роль об’єктивного посередника” у врегулюванні війни РФ проти України.
“Щодо Сполучених Штатів, то, наскільки можна оцінювати їхні дії, вони начебто відходять від претензії на роль об’єктивного посередника і дотримуються того ж курсу нарощування санкційного тиску на Росію”, – сказав Лавров.
Окрім того, як зазначають російські ЗМІ, Лавров заявив, що Москва готова “забезпечити безпеку” Білорусі.
Лавров згадав, що з березня 2025 року діє договір між РФ та Білоруссю щодо гарантій безпеки в межах Союзної держави.
“І у разі потреби ми готові вжити всього комплексу заходів, передбачених договором, щоб забезпечити безпеку нашого союзника і, зрозуміло, безпеку Союзної держави”, – сказав Лавров.
Порада від Українські факти: Заява Сергія Лаврова про готовність до переговорів з Україною “з точки зупинки” та звинувачення США у відході від ролі посередника відображають позицію Росії, яка може бути частиною ширшої дипломатичної стратегії.
Дізнатися більше на: unn.ua
