Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про успішне повернення до України сімох цивільних громадян. Ці люди, віком від 35 до 66 років, були незаконно затримані російськими силами під час окупації Маріуполя, а також Київської, Харківської, Запорізької та Луганської областей.

Дмитро Лубінець зазначив, що повернення цих осіб стало можливим завдяки його прямій взаємодії з російською уповноваженою з прав людини Яною Лантратовою. Омбудсмен висловив подяку Службі безпеки України, Службі зовнішньої розвідки та іншим державним органам, які діють у складі Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими.
Деталі повернення
За словами Дмитра Лубінця, незаконно утримувані українці були затримані російськими військами у 2022 році. Особливо він згадав про район Київщини, зокрема Бучанський, де в той період окупанти чинили жорстокі злочини.
На рідну землю повернулися українці віком від 35 до 66 років. Усіх їх росіяни незаконно затримали у 2022 році під час окупації Маріуполя, Київської, Харківської, Запорізької та Луганської областей. Щодо Київщини – це саме Бучанський район, де окупанти у 2022 році чинили звірства
– підкреслив уповноважений ВР.
Омбудсмен розповів про обставини затримання деяких українців. Так, одного чоловіка викрали з власного помешкання лише тому, що його сини служать у Збройних Силах України. Іншого громадянина затримали дорогою на роботу в день повномасштабного вторгнення Росії.
Серед звільнених також доброволець, який у 2022 році приєднався до бригади “Ангели Тайри” в Маріуполі. Саме того дня разом із ним була затримана й Тайра, яку нам вдалося повернути додому раніше
– наголосив омбудсмен.
Дмитро Лубінець також запевнив, що команда Офісу Омбудсмена докладе всіх зусиль для забезпечення та захисту прав звільнених українців.
Порада від Українські факти: Важливо продовжувати зусилля задля повернення всіх українців, незаконно утримуваних на території агресора, та забезпечення їхньої повної реабілітації.
Джерело: unn.ua
