Чи правда, що мед корисніший за цукор – висновок медиків до Спаса

Мед прийнято вважати панацеєю від усіх напастей. Втім, далеко не всі властивості, які йому приписують, мають місце насправді. Лікар Комаровський у своєму черговому відео розповів, в чому саме полягає брехня та чи варто замінювати медом цукор. 

Цукор є шкідливим джерелом наденергії, яку людина не здатна витратити. Звідси, порушення обміну речовин та зайва вага. Люди, які страждають на неї, вирішують замінити цукор медом. Та чи корисно це для здоров’я?

З давніх давен людина пересвідчилась, що в природі немає водночас солодкого і отруйного. А отже мед ми сприймаємо як солодку та безпечну харчову удачу, пояснює лікар Комаровський. Тим не менше, його склад не так вже й відрізняється від складу цукру. 

Хочете схуднути - виключайте з раціону мед.

Хочете схуднути – виключайте з раціону мед.

Різниця між медом та цукром – чи вдасться схуднути 

Відтак, сахароза складається з 50% глюкози та 50% фруктози. Мед має у складі 40% глюкози, 30% фруктози, 30% води, квіткового пилку та мікроелементів на кшталт Mg і K. 

“Різниця незначна. Мед дещо солодший за цукор. Однак мед так само створює високе вуглеводне навантаження та сприяє відкладанню жирів”, – пояснив Комаровський.

А отже, схуднути, замінивши цукор медом, не вийде!

Щоб це сталось, треба не вживати або зменшити об’єми вживання: 

  • цукру,
  • випічки,
  • солодощів,
  • меду. 

Довідка. Цукор у надмірній кількості призводить до розвитку інсулінорезистентності, стану, коли глюкоза не засвоюється клітинами, і її рівень в крові зберігається підвищеним. Далі відбувається потовщення судинної стінки, атеросклеротичне ураження судин та ризик тромбозу. 

Як наслідок, це збільшує шанси пацієнта на появу таких захворювань як: гіпертонічна хвороба, ішемічна хвороба серця, інфаркт, інсульт. Пам’ятайте, безпечним вважається споживання 25 грамів цукру на день, а це приблизно 5 чайних ложок!

Коли мед корисний 

Пити теплий чай з медом, щоб пом’якшити сухий кашель. Також мед корисний при сезонній алергії, наполягає лікар Комаровський. 

Чим мед небезпечний 

Спори ботулізму, які можуть жити в свіжому меді, становлять реальну небезпеку життю немовлят віком до року, підкреслив лікар Комаровський. Тож, в деяких країнах мед заборонений в раціоні дітей віком до двох років. 

 

Раніше Інформатор розповідав про поради лікаря Комаровського щодо так званої натуропатії, один з напрямків якої пропонує лікування медом. З натуротерапевтами слід бути дуже обережними, пояснив лікар. 

Комаровський почав з того, що так звана натуропатія в перекладі з латині – дослівно означає “природнє зло”. Вочевидь, саме тому дехто з наслідувачів цієї системи воліє використовувати інше, більш приємне слово – натуротерапія. Втім, хоч так називай, хоч інакше, а доказової бази натуропатія не має.

Натуротерапевти, за словами лікаря Комаровського, не готові йти далі, ніж корекція режиму та раціону харчування. І навіть у разі смертельних хвороб часто відмовляються від фармакотерапії, хіміотерапії та оперативних втручань. Це може призвести до смерті пацієнта.

На думку Комаровського, причина цього – в намаганнях монополізувати ринок медпослуг, тобто в грошах

Також ми писали про те, кому не можна мед і чому. 

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь