У Харкові в суботу, 2 вересня, пройшов п’ятий марш ХарківПрайду, який тривав близько пів години та розтягнувся на відстань майже 2 кілометри. Його організували у форматі арт-інтервенції та залучили до дійства 100 людей. Водночас відбулась акція протесту від Правої Молоді, які були прости маршу у час війни, бо вважають, що зараз є актуальніші проблеми. Але сутичок не було, все відбулось мирно.
Організатори ХарківПрайд пишуть, що, враховуючи усі безпекові ризики у час війни, вирішили обійтись без масового скупчення людей. У центрі Харкова волонтери та волонтерки розмістили 100 фігур людей, пофарбованих з одного боку у кольори прапору України, а з іншого – у кольори веселкового прапору, який є символом ЛГБТК+ спільноти. Після завершення маршу фігури людей залишилися у міському просторі.
“Ці “невидимі фігури”, символізують ЛГБТК+ людей Харкова та усієї України, які живуть, кохають та продовжують робити кроки для нашої спільної Перемоги. Такий формат виконує головну мету прайду – створює видимість ЛГБТК+ спільноти навіть тоді, коли вона не може вийти на вулиці свого міста та заявити про свої права”, – пояснили організатори.
Водночас активісти Правої Молоді прийшли у метрополітен із плакатами, на яких написали: “Нашим бійцям потрібна підтримка на фронті, а не прайдів у тилу” та інші гасла на тему підтримки ЗСУ. Вони тримали ці плакати, вишикувавшись у ряд. Сутичок не було.
Традиційні марші ЛГБТК+ у Харкові
Їх щороку проводить харківське жіноче об’єднання “Сфера”. Активісти кажуть, що в Україні питання прав ЛГБТК+ людей досі залишається актуальним. А в умовах повномасштабної війни воно загострилось ще більше. Адже ЛГБТК+ військові, які мають партнерів, не можуть скористатися тими правами, які мають інші сім’ї
“Зокрема, це неможливість приймати рішення за партнера в критичних для життя й здоров’я ситуаціях, відвідувати у реанімації, виконувати «останню волю». Також це відсутність права на утримання і догляд для непрацездатного партнера, неможливість успадковувати майно за законом, неможливість отримання державної підтримки після загибелі партнера та неможливість знати, якщо партнер поранений, захоплений або мертвий – і це неповний список прав які недоступні спільноті”, – пояснюють в об’єднанні.
До слова, минулого року, попри війну, активісти також влаштували “МетроПрайд” у Харкові. Під час маршу учасники проїхалися трьома лініями Харківського метрополітену, відвідали 10 станцій та здійснили 2 переходи. В українських Силах оборони служать близько 50 тисяч ЛГБТ-військових.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Військовий капітан і активістка: у Харкові відсвяткували символічне ЛГБТ-весілля – фото
- У Харкові наприкінці літа відбудеться ЛГБТ-прайд: зʼявилася програма заходів
- У Києві військовий побив дизайнера з ЛГБТ-спільноти: яке покарання призначив суд