Українці встановили рекорд зі швидкості підписів петицій: про що саме просили у Зеленського

Президента України Володимира Зеленського просять накласти вето на законопроєкт про електронні декларації. Петиція про це з’явилась у середу, 6 вересня, і за три години набрала 31 тисячу підписів. За законами України, президент розглядає петицію, якщо вона набирає 25 тисяч підписів.

Про це йдеться на сайті електронних петицій до президента України.

“Кількість журналістських розслідувань, де фігурують народні депутати та представники виконавчої влади разюча. В цей час приховувати від українців декларації влади — це покривати тотальну корупцію у країні”, – читаємо у вимогах петиції.

До Зеленського апелюють, що прийнятий законопроєкт не виконав “найголовнішу вимогу суспільства”. Люди хотіли б знати про статки посадових осіб набутих під час війни. Як наслідок, на думку автора петиції, інформація про активи чиновників закрита ще на рік. Про що автор незгідний.

“Позбавили громадян та журналістів інструменту контролю за діями посадовців та головного запобіжника корупції під час війни”, – йдеться у зверненні.

Після завершення набору підписів президент України зобов’язаний надати відповідь. Мінімальна необхідна кількість голосів для особистого розгляду питання становить 25 000 підписів.

Автор петиції – військовослужбовець Олександр Ябчанка. Він служить у роті “Гонор у складі батальйону ЗСУ Вовки Да Вінчі. Нещодавно був поранений на фронті.

Це рекордне зібрання необхідних підписів за такий короткий термін за весь час існування цієї форми звернення. Відомо, що петиція пройшла модерацію і була відкрита для збору підписів о 17:00. Вже о 20:10 під нею було 25 тисяч підписів. Зауважимо, що для збору необхідних 25 тисяч підписів відводиться 91 день.

Законопроєкт №9534

У вівторок, 5 вересня, народні депутати України ухвалили у другому читанні законопроєкт №9534. Він врахував деякі правки та нюанси воєнного стану.

Зокрема йдеться про уточнення переліку посадових осіб, які підпадають під антикорупційне законодавство України; або ж якщо майно вказане в одному розділі, але не вказане в іншому, то це не вважається злочином; якщо майно декларується декілька років і його вже раз перевірили, то повторна перевірка буде під забороною.

Найголовніша правка стосувалась відкриття декларацій. Вона не набрала достатню кількість голосів. Це дозволяє тим, хто має подавати декларацію ще рік не відкривати свої статки публічно.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

  • Вето на закон про е-декларування: на Зеленського тиснуть антикорупціонери та захід, однак президент поки що вагається
  • Рада повернула е-декларування, але є нюанс: МВФ може не влаштувати прийнятий закон
  • Приховав віллу в Іспанії в декларації: суд "помилував" депутата Герасимова
  • Верховна Рада планує ввести автоматичне покарання за несвоєчасне подання декларацій

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь