Голова Миколаївської ОВА Віталій Кім розповів про те, чи готова Миколаївська область до можливих відключень електроенергії у разі ворожої атаки на об’єкти енергетики. Він заявив, що підготовка до холодного періоду триває, проте все залежить від кількості та типу зброї, якою будуть гатити росіяни по регіону.
Так, 25 вересня, в ефірі телемарафону очільник Миколаївської ОВА розповів, як готується область до можливих блекаутів. За його словами, в області є проблематика з обленерго, “їхня проблематика”, але в порівнянні з минулим роком у них набагато більше досвіду, і вся команда налаштована на роботу.
“Цього року ми раніше навіть готові до опалювального сезону та протистояння загрозам. Але це все залежить від кількості ракет і шахедів, які є в розпорядженні росіян, щоб атакувати нашу критичну інфраструктуру. Цього року нам легше, бо ворог стояв поряд, і треба було й відновлюватися, й захищатися, й оборонятися… Нині нам легше, ми маємо обладнання, надане іноземними партнерами, бачимо й недоліки минулого року. Ми готуємось, але не від нас все залежить, – сказав Кім.
Також він додав, що зараз ведеться робота з перевірки генераторів та всього необхідного обладнання.
“Ще минулого року були забезпечені лікарні та об’єкти критичної інфраструктури всім необхідним, наразі ведеться накопичення палива у цих об’єктах”, – повідомив голова області.
У ДТЕК розповіли, чи вводитимуть графіки відключень світла цієї зими
Енергетична система України зможе нормально пережити зиму, за умови відсутності обстрілів з боку окупантів. В іншому випадку все залежатиме від сил протиповітряної оборони. Якщо ворожі об’єкти знищуватимуться ще в небі, тоді й проблем вдасться уникнути. Як розповів виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук, якщо все ж таки окупанти продовжать атакувати критичну інфраструктуру, тоді системи ППО повинні будуть збивати дрони і ракети по максимуму, щоб уникнути нових пошкоджень.
Велику роль у майбутній холодний період відіграватиме протиповітряна оборона, яка і повинна буде збивати всі ворожі повітряні об’єкти. Станції та трансформаторні підстанції не призначені для того, щоб витримати удари ракет і дронів, тому в разі прильоту можуть бути серйозні проблеми з наслідками.
Пізніше він заявив, що енергетики ретельно підготувалися до зими та врахували всі можливі сценарії розвитку ситуації, попри всі намагання росії заморозити українців і зруйнувати енергосистему країни. Наразі налагоджено аварійний механізм і розроблені всі можливі сценарії. За словами Сахарука, останні ракетні обстріли вже може свідчити про те, що ворог починає цілитися по українській енергоінфраструктурі. Як приклад він навів дані про останню атаку агресора, коли зникло живлення в 3000 споживачів у Київській області й 1000 споживачів у Києві. Проте енергетики готові до можливих складнощів цієї зими, бо, за словами Сахарука, працювали над цим 24/7.
Стосовно графіків відключень, то їх можна уникнути за умови відсутності обстрілів і значних пошкоджень енергоструктури. Проте в разі повернення російського агресора до таких атак на енергосистему, яких зазнавала Україна торішньої зими, то тут можуть бути різні сценарії. До того ж, за словами виконавчого директора ДТЕК, всі вони відпрацьовані, механізм налагоджено. Він також підкреслив, що минулої зими не було можливості включати світло за графіком лише тоді, коли ступінь руйнації була така велика, що неможливо було жити за графіком.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- У Лайфселл, Київстар та Водафон розповіли, скільки годин можуть забезпечувати зв'язок при блекауті
- Повернення до блекаутів? Як українцям підготуватися до відключень світла
- Блекаут-2024: у ДТЕК розповіли, чи вводитимуть графіки відключень світла
- Чи буде блекаут, підвищення тарифів та дефіцит пального, – прогноз міністра енергетики