Невибагливі дерева і кущі з листям красивого забарвлення

Бересклет крилатий

Листопадний чагарник або невелике дерево, листя якого восени набуває всіх відтінків червоного кольору: від кармінно-червоного до бузково-червоного, майже фіолетового, інформує UkrMedia.

Чагарник зимостійкий, можна висаджувати в одиночній і груповій посадці. Особливо популярні сорти Compactus і Chicago Fire. Крім того, червоним осіннім листям також цінуються бересклети європейський і священий.

На фотографії: 1. Бересклет крилатий; 2. Бересклет крилатий Compactus; 3. Бересклет європейський

Дуб червоний

Листя дуба червоного вже при розпуску навесні мають червонуватий відтінок, після вони зеленіють і восени стають яскраво-червоними.

Червоний клен

Гарним осіннім вбранням можуть похвалитися кілька видів клена: клени дланевидний або віяловий, японський червоний і манчжурський.

Сучасні сорти клена дланевидного вже з весни покриваються темно-червоним листям (влітку у частини сортів зеленими), восени – помаранчево-червоним відтінком. Крім того, дуже красива їх ажурна крона, яка набуває особливої чарівності в променях м'якого осіннього сонечка.

Сорти дланевидного і японського кленів найбільш вибагливі з усіх представлених в цьому огляді рослин. Для посадки підбирайте місця, захищені від вітру, бажано поруч з водоймою.

Один з найкращих червоних сортів клена – клен червоний Red Sunset (Червоний Захід). Червоніє раніше популярного клена October Glory, але більш морозостійкий.

На фотографії: 1. Дуб червоний; 2. Клен віяловий

Ліщина велика

Листя сорту Purpurea при розпуску темно-червоні з металевим відливом, в тіні влітку зеленіють, восени набувають яскраво-насиченого бордового відтінку.

Скумпія шкіряна

У скумпії звичайної листя влітку світло-зелене, восени жовто-помаранчевого або червоного кольору.

У популярного сорту Purpurea протягом усього сезону листя темно-червоного кольору, у сорту Royal Purple до осені червоне листя набуває помаранчевих відтінків.

Кизильник блискучий

Невеликі листочки навесні ніжно-салатового кольору, влітку – темно-зеленого, а восени – пурпурного. Чагарник ще дуже привабливий для дизайнерів своєю стійкістю до стрижки і невибагливістю у догляді.

На фотографії: 1. Ліщина велика; 2. Скумпія шкіряна; 3. Кизильник блискучий

Спірея японська

Можна сказати, що спірея – це «місток» між червоними і помаранчевими осінніми квітами. Особливо красива восени Macrophylla. Її великі довгасті листки, при розпуску червоні, потім жовтувато-зелені, восени – малинові, яскраво-червоні, рожеві і помаранчеві.

Спірея японська Goldflame навесні бронзового відтінку, який поступово переходить в насичено-жовтий, і восени переходить в колір чистого золота.

Листопадні рододендрони

Рододендрон японський та інші листопадні види восени забарвлюються в яскраві помаранчево-червоні тони.

Чорноплідна горобина або Аронія

Листя аронії блискучі, влітку яскраво-зелені, восени набувають різних відтінків – помаранчевих, червоних і пурпурових. Крім того, вона може сильно продовжити загальний період декоративності саду, якщо залишити на кущі ягоди, які довго не обсипаються.

Груша звичайна

Можливо, восени груша – одне з найкрасивіших плодових дерев. Її червоне і помаранчеве листя дуже прикрашає осінній сад.

Калина

Дуже красиве помаранчево-червоне листя у калини трилопатевої сорту Spring Red Compact. У неї внутрішня частина листя жовта, а зовнішня червона, бувають правда листочки з рівномірним червоним забарвленням.

Багрянник японський

Дуже декоративний завдяки серцеподібному листю, що змінює забарвлення з пурпурного кольору при розпусканні через зелений влітку, до багряних чи золотистих і помаранчевих тонів восени.

На фотографії: 1. Листопадний рододендрод; 2. Чорноплідна горобина або Аронія; 3. Груша звичайна; 4. Багрянник японський

Клен гостролистий

Сорт Royal Red декоративний з пурпуровимилистям влітку і помаранчево-червоними восени. У сорту Globosum осіннє забарвлення – інтенсивно-жовте, часто з червонуватим відтінком.

Сумах оленерогий

Сумах не настільки відомий, як інші, перераховані раніше рослини. Однак заслуговує на увагу. Досить красиве низьке деревце або чагарник з великим темно-зеленим влітку і червоним або помаранчевим листям восени. Може підмерзати, але відновлюється.

Для любителів золотистих тонів буде цікавий клен Ширасави. Однак, його зимостійкість викликає багато питань і найкраще він росте в контейнерній посадці.

Береза повисла

Коли ми говоримо про жовтое осіннє забарвлення, першою, що спадає на думку є звичайна берізка. Саме її жовті листочки так прикрашають більшість наших парків.

Правда, окрім звичайної берізки у продажу є і сучасні сорти. Наприклад, Purpurea з темно-червоними та пурпуровими листям, які зберігають відтінок протягом усього сезону.

Ліщина звичайна

Сорт Aurea весь сезон радує своїм ніжним забарвленням листя: при розпуску золотисто-жовтим, влітку – лимонно-зеленим, а восени жовтим.

На фотографії: 1. Сумах оленерогий; 2. Ліщина звичайна; 3. Береза повисла

Барбариси

Існує величезне сортове розмаїття барбарисів з листям практично всіх відтінків: від світло-жовтого до пурпурного, практично фіолетового кольору. Крім того, пурпурні барбариси восени стають червоними і прикрашаються яскраво-червоними ягодами, що теж дуже красиво.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь