28 березня — Батьківська субота: що потрібно зробити в цей день

Ще одна Батьківська поминальна субота Великого посту припадає у 2020 році на 28 березня. Ранок потрібно починати з відвідування церковної служби, де поставити свічки за упокій і подати записки, в яких перерахувати всіх померлих родичів, інформує Ukr.Media.

Після служби традиційно православні християни відвідують кладовища, а вдома потім влаштовують поминальний обід.

Як поводитися під час поминання на кладовищі?

Ваша поведінка має бути шанобливою стосовно покійних родичів і помірною в плані

прояву власних емоцій. Бурхливе вираження почуттів мертвим не подобається. Бажано уникати голосного плачу, і вже тим більше сміху.

Буває, що за деякими померлими людьми вбиваються особливо сильно, щодня приходять на могилу, гірко плачуть і кричать: «На кого ти мене покинув». З величезною повагою до ваших почуттів, зрозумійте, цього робити не можна.

Треба зібрати всю волю в кулак і знайти спосіб для приборкання своїх емоцій. Дозвольте покійному піти, не тримайте його своїми стогоном і сльозами. Адже через це душа померлого не може заспокоїтися.

Як прибирати на могилах?

Під час відвідування кладовищ ми не тільки поминаємо померлих родичів, а й доглядає за їх могилками, прибираємо і підтримуємо у чистоті. При цьому важливо пам’ятати такий момент — мертвим не подобається, якщо забирають те, що належне їм.

Тому коли прибираєте з могилки сміття або скошуєте висохлу траву, тихенько поясніть покійному родичу, що робите це виключно для підтримання порядку.

І обов’язково, коли щось забираєте з могилки, покладіть натомість частування або квіти. Або, наприклад, якщо розбилася ваза, потрібно не просто викинути її, а поставити нову.

Для того щоб протерти від пилу і бруду пам’ятники на могилах, ми приносимо з дому ганчірки. Запам’ятайте, це не мають бути ваші особисті речі, навіть якщо вони вже непотрібні і старі. Не використовуйте для цієї мети ніяких шкарпеток, трусів і майок живих родичів.

Взагалі не рекомендується для кладовища брати які-небудь речі з дому. Якщо потрібен віник, посуд, ваза, ганчірка, то краще придбати нове і залишити на могилці.

Точно також і з кладовища нічого не можна привозити додому. Не здумайте прибране сміття занурити в мішок і забрати з собою, щоб потім десь спалити. Все викидайте на спеціальне цвинтарне звалище.

На деяких кладовищах є джерела води — крани, колодязі. Використовуйте воду з них тільки для протирання пам’ятника і поливу квітів. У жодному разі не пийте і не мийте руки, для цієї мети воду привозьте з дому.

Якщо щось упустили на кладовищі

Буває, що в результаті невдачі під час відвідування кладовища людині випадають з рук або з кишені ключі від автомобіля, запальничка чи пачка сигарет. Згідно з віруваннями та традиціями, за законами мертвих все, що потрапило на цвинтарну землю, стає їхнім власністю.

Тому, незважаючи на можливу шкоду або втрату, краще залишити там, де це сталося. Якщо ви випустили на кладовищі необхідну річ (наприклад, мобільний телефон або ключі від автомобіля), пам’ятайте підняти їх і водночас положіть щось інше. Наприклад, цукерки або печиво.

Після вшанування пам’яті померлих родичів, слідкуйте, щоб на кладовищі не залишалося використаних серветок, оскільки вони можуть стати джерелом біологічного забруднення. Зберіть всі використані речі після себе та викиньте у спеціальний контейнер, встановлений на кладовищі.

Що подати на поминальний стіл у піст?

За традицією поминання починається з куті — це солодка рисова або пшенична каша, присмачена медом і родзинками. Пісне меню включає в себе першу страву, другу без м’яса, пісну випічку, овочеві салати.

В якості закусок подають:

• бурякову або кабачкову ікру;

• мариновані огірки, перець, помідори, баклажани або гриби;

• квашену капусту;

• вінегрет.

Що стосується перших страв, то на овочевому або грибному бульйоні варять борщ, суп або юшку. Для ситості в них додають сочевицю або квасолю.

Для других страв в пісні дні підійдуть:

• перчик, фарширований рисом, грибами і капустою;

• спагеті зі смаженими грибами;

• плов з грибами;

• картопля, тушкована з грибами;

• котлети з моркви, квасолі або капусти, з гречаної або вівсяної крупи.

Випічку готують з пісними начинками: картоплею, капустою, рисом, горохом, грибами, фруктовими або ягідними повидлами. З напоїв варять компот або кисіль.

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь