Людина, яка не має проблем із засинанням, – тобто безсоння чи будь-яких інших проблем зі здоров’ям, здатних стати на заваді нормальному відпочинку, – спить у будь-якій позі. Їй ніщо не заважає. Але з віком такі негаразди з’являються, висловив загальне спостереження лікар Євген Комаровський.
Комусь заважає храп, через який доводиться відмовлятись від спання на спині, а комусь – живіт, а отже спати на животі теж не виходить. А хтось переживає з приводу ранкового вигляду та можливої “пом’ятості” через спання на боці. Лікар з гумором, резонно наголосив, що в 15 років про це ніхто не задумується, а вже за 40 – “обличчя сильно мнеться, як би ви не спали”.
І все ж певні поради, щодо найбільш вдалих поз для сну таки існують. Інформатор наводить їх нижче.
Як краще спати, аби висипатись.
На боці
В цій позі, за даними Комаровського, сплять 70-80% людей.
Міфи про позу. На лівому боці спати не можна – це заважає роботі серця.
“Серце не стільки зліва, скільки – дещо лівіше (від центру грудної клітини – прим. ред.). Тому це казка. Спіть на тому боці, на якому вам зручніше”, – прокоментував цей міф медик.
Плюси пози. Зменшується навантаження на хребет, тому показана віковим пацієнтам та вагітним. А також тим, хто страждає:
- на болі в спині,
- нічне апное,
- печію.
Причому спати рекомендується саме на лівому боці!
Мінуси пози. Провокує зморшки на тій частині обличчя, на якій ви спите. Тому сон на боці не рекомендований артистам, а також людям, які страждають на контактний дерматит.
На спині
В цій позі сплять 10-20% людей. Вона рекомендована тим, хто має проблеми із попереком та шиєю, а також хронічну закладеність носа. Втім, віковим пацієнтам, за словами лікаря Комаровського, спати на спині стає складно через ряд причин. Серед них:
- храп,
- зайва вага,
- зміна анатомії кісток черепа.
Спати на спині категорично не варто за умов:
- вагітності,
- болі в спині,
- нічного апное,
- кислотного рефлюксу?
- літнього віку.
На животі
В цій позі постійно сплять лише 5-10% людей.
Кому не варто спати на животі:
- вагітним,
- людям з хворою шиєю,
- тим, хто переймається станом власної шкіри та наявністю зморшок.
Лікар Комаровський ще раз наголосив, що не існує однозначно правильної пози для сну, – все більш менш індивідуально, а вищезгадані рекомендації – дуже загальні.
Розміри подушки
Неабияке значення для якісного сну мають саме вони – розміри вашої подушки. Щоб підібрати її вірно, слід виміряти відстань від шиї до плеча. Все просто. Для цього візьміть лінійку і прикладіть її вздовж плеча. Вузьким кінцем лінійка має торкатися до шиї. Виміряйте відстань до тієї точки на плечі, якою ви торкаєтесь матраца, коли лягаєте на бік. В дорослої людини ця відстань може становити 18-20-25 см. У чоловіків ця відстань більша. Саме такої висоти (товщини – прим. ред.) має бути ваша подушка.
Крім того, лікар радить експериментувати з подушками (наприклад, їхніми розмірами, формами та навіть наповнювачами). Зокрема невелику подушку медики рекомендують вагітним затискати між колінами. Будьте здорові!
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Старі хибні традиції! Лікар Комаровський розгромив поради бабусь мамам, які годують груддю
- Бабкам-знахаркам знайшли місце в медицині. Усе через бородавки – доктор Комаровський
- Не діліть ні з ким ліжко, крім спеціальних ситуацій! Комаровський розповів, як заснути в спеку
- Софі Лорен вперше після операції звернулася до шанувальників: лікарі зробили все, що змогли
- Головний герой Вартових галактики ледь не помер в спортзалі. Водна інтоксикація!