Дослідники з’ясували, що чай із молоком, який став останнім часом настільки популярним, викликає у людей залежність. Симптоми залежності від такого чаю пов’язані з такими проблемами, як депресія та тривога.
Дослідники з Університету Цинхуа та Центрального університету фінансів та економіки в Китаї опитали 5281 студента коледжу з Пекіна і виявили, що вживання чаю з молоком може призвести до суїцидальних думок, повідомляє Sciencealert.
“Наші результати показали, що вживання чаю з молоком може призвести до залежності, і воно пов’язане з депресією, тривогою та суїцидальними думками”, – розповіли дослідники.
Використовуючи загальновизнану шкалу залежності, яка враховує такі фактори, як постійна тяга та надмірні пустощі, команда виявила докази того, що в деяких молодих людей є ознаки залежності. Майже половина опитаних заявили, що випивають щонайменше одну чашку чаю з молоком на тиждень.
Бабл-чай викликає не лише звикання, а й депресію
Крім додаткового цукру, чаї з молоком часто містять кофеїн, і було висловлено побоювання з приводу того, що такі напої можуть призвести до поганого настрою та соціальної ізоляції у підлітків. У цьому дослідженні вживання чаю з молоком було з самотністю і депресією. Хоча дослідження не було призначене для визначення причини, воно виявило потенційну проблему, яку необхідно вивчити далі, особливо враховуючи популярність цих напоїв.
“Ці напої можуть викликати звикання та завдавати шкоди так само, як соціальні мережі чи наркотики”, – припускають дослідники.
Майбутні дослідження можуть включати більші вибірки і відстежувати споживання чаю з молоком протягом більш тривалих періодів часу.
“Результати показують, що вживання чаю з молоком може призвести до симптомів залежності, включаючи частоту вживання, залежність/тягу, намір зупинитися, нездатність зупинитися, толерантність і почуття провини”, – пишуть дослідники.
Дослідники рекомендують вжити заходів для захисту від фізичних та психічних проблем, які можуть бути пов’язані з чаєм з молоком: від ожиріння та карієсу до залежності та депресії.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі «Інформатор Live». Підписатися на канал у Viber можна тут.
Раніше Інформатор писав:
- ВООЗ визнала залежність від відеоігор хворобою
- Де в Україні лікують наркозалежність