Правила офісного етикету, які варто знати кожному

Робота в офісі передбачає дотримання певних правил, але чи варто їх дотримуватися завжди?

Чи потрібно вітатися з незнайомими людьми?

Природне питання для тих, хто працює у великих компаніях: а чи треба вітатися з кожною зустрінутою людиною у великій будівлі? Насправді ні, не потрібно, проте правила етикету радять нам навіть незнайомим колегам хоча б посміхнутися — а можна і трохи кивнути головою. Якщо у компанії ви надовго, то вам може ще й знадобитися попрацювати з тією чи іншою людиною, і для вас краще буде заздалегідь скласти про себе позитивне уявлення, інформує Ukr.Media.

З ким вітатися в open space?

Заходячи у робочий простір, потрібно вітати відразу і усіх, а не кожного окремо. При цьому краще говорити "Добрий день" замість "Здрастуйте". Не потрібно підходити до кожного співробітника: по-перше, це довго, по-друге, напевно про когось забудете і обділите своєю увагою людину.

Де залишати речі?

Зазвичай, у будь-якому офісі є гардеробна зона, і саме там варто залишати свій верхній одяг, а не вішати його на спинку стільця і тим більше класти на стіл. Так, це може бути не дуже зручним для вас, але етикет не завжди робить життя комфортнішим. І, до речі, про парасольки: їх варто складати і вішати на вішалку, якщо немає якоїсь вільної кімнати, де парасолька у розкладеному вигляді нікому випадково не завадить. І у жодному разі не ставте її поруч зі своїм робочим столом, щоб вашим колегам не доводилося перестрибувати через неї!

Що має бути на робочому столі?

На роботі ви перш за все співробітник, а вже потім мати, донька, сестра, любителька м'яких іграшок, вишивки та картин. Це завжди важливо пам'ятати, збираючись принести на роботу якийсь важливий для себе предмет — наприклад, пам'ятну акварель або ще щось подібне. Згідно з етикетом, на робочий стіл доречно поставити одну-дві рамки з фотографіями близьких людей, і це все. Інші речі ховайте у ящики.

Чи доречно вирішувати особисті питання за допомогою телефону?

Якщо вам телефонують з якогось термінового питання і вирішити його можна менш ніж за кілька хвилин, то сміливо відповідайте на виклик прямо на своєму робочому місці — це цілком нормально. Однак якщо йдеться про більш тривалі особисті перемовини, то варто вийти з приміщення і, звичайно, не слід лаятися з близькими за присутності колег. І ще про дзвінки: якщо розмова робоча і вам треба записати її на диктофон — таке трапляється, — то, вмикаючи гучний зв'язок у відокремленому місці, ви зобов'язані попередити свого співрозмовника про дану дію, він повинен знати про це. Пам'ятайте, що ви зі свого боку відповідаєте за конфіденційність вашої бесіди.

Чи можна робити зауваження колегам?

Якщо вас щось дуже сильно дратує — наприклад, колега неправильно вживає слова, не там робить наголоси або щось ще, — не варто говорити про це за присутності усіх і в обличчя: так ви навряд чи досягнете бажаного, та ще й отримаєте собі ворога. Краще вчинити більш тактовно і підняти хвилюючу тему за загальною розмовою, але так, щоб не вказувати людині на помилки, а дати їй "випадкову" можливість дізнатися, де вона помилилася. Якщо ж це не діє, то донесіть свою думку до колеги наодинці, почавши з того, що своєю порадою ви бажаєте йому добра.

Чи варто стукати перед входом до кабінету?

Якщо у вас є робочі приміщення спільного користування, то перед входом до них стукати не потрібно — можете сміливо входити. А ось перед тим, як зайти до керівника, краще все ж таки постукати або, відчиняючи двері, задати просте питання — "Чи можна увійти?". Якщо керівник розмовляє телефоном і не помітив вас, повторіть свою спробу пізніше, хвилин через 20, не раніше, щоб не здатися надмірно нав'язливими.

Чи потрібно підтримувати розмову з малознайомими людьми?

Якщо ви опинилися у кімнаті для перемовин наодинці з малознайомими людьми, а нарада довго не починається, ви можете спробувати завести розмову, але намагайтеся уникати побитих жартів і занадто довгих та докладних історій про себе — це стомлює та перетворить вас у чужих очах на базіку. Якщо людина йде на контакт, тоді можете продовжувати ненав'язливу бесіду, якщо ж ні, не треба намагатися її "розважити" розмовами.

Чи можна обідати за робочим столом?

Тут навіть розмов немає — обідати, звичайно, за робочим столом не варто: їжа пахне, крихти летять, і це буде усіх навколо дратувати. Правда, випити каву або чай ви цілком маєте право, тут офісний етикет не є перешкодою.

Що дарувати колегам?

Не робіть колегам занадто дорогих або специфічних подарунків, які можуть комусь і не сподобатися: цю проблему, на щастя, часто вирішують в офісі шляхом збору грошей з нагоди якихось свят. А ось питання з сувенірами з поїздок трохи складніше: багато людей вважають, що просто зобов'язані кожному привезти якусь дрібницю, хоча це зовсім не так — ми живемо у відкритому суспільстві, тож подорож давно не є надзвичайно неординарною подією, яку потрібно відзначати.

Як готуватися до завершення робочого дня?

Дуже важливе правило здебільшого для дам: перед відходом з роботи багато з них полюбляють приводити себе до ладу прямо за робочим столом — це, звичайно, неправильно. Однак ще більш важким порушенням етикету є нанесення улюбленого аромату у громадському просторі — у результаті, коли дівчина йде, колегам часто доводиться відчиняти вікна, щоб провітрити приміщення.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь