На Вінниччині затримали зухвалих аферистів, які “продавали” місце ректора під виглядом антикорупціонерів

У Вінницькій області затримали шахраїв, які намагалися “заробити” на виборах ректора в одному з університетів регіону. Вони пропонували охочим викупити “злачне місце” за 50 тисяч доларів. Для цього обидва аферисти вигадали собі посади зі “зв’язками в органах влади”, до яких насправді не мали жодного відношення. 

Як повідомляють працівники Державного бюро розслідувань (ДБР), підприємливих ділків допомогла викрити жінка, яка зголосилася сплатити кошти за посаду ректорки, але замість цього здала шахраїв правоохоронцям. Обидвох затримали за сприяння СБУ.

Відомо, що один зі зловмисників представлявся керівником відокремленого підрозділу антикорупційного комітету у Вінницькій області при Верховній Раді, інший – головою антикорупційного комітету при ВРУ. Щоб влаштувати жінку на посаду ректорки аферисти обіцяли “залучити власні зв’язки в органах влади” та посприяти її обранню.

Антикорупціянти виявилися фейковими. Фото: ДБР

Антикорупціянти виявилися фейковими. Фото: ДБР

Жінка на словах проявила зацікавленість в пропозиції, проте відразу звернулася до правоохоронців. Зловмисників затримали “на гарячому” під час отримання авансу в 20 тисяч доларів. Обом фігурантам повідомлено про підозру в підбурюванні до надання неправомірної вигоди та заволодінні чужим майном шляхом обману. Прокуратура зазначає, що суд арештував цих фігурантів. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 8 років з конфіскацією майна.

Шахраїв хатримали

Шахраїв хатримали “на гарячому”. Фото: ДБР

Як працюють шахрайські схеми під час війни

За декілька років повномасштабної війни рф, в Україні кількість шахрайських схем навіть збільшилася. Зокрема, на гачок аферистів можна легко потрапити тим, хто знаходиться в пошуках роботи. Таким людям потрібно бути дуже уважними, щоб не спокуситися на вкрай високу зарплатню та привабливі умови, яких насправді немає. 

Проте шахраями можуть бути і покупці: вони надсилають продавцям посилання, де просять внести всі карткові реквізити. Наприклад, аферисти надсилають посилання на оформлення інтернет-доставки. Заявник який переходить та вводить дані свого банківського рахунку ризикує залишитися без своїх заощаджень. В таку халепу потрапив нещодавно 32-річний мешканець Івано-Франківська, з картки якого шахраї зняли понад 42 000 гривень.

Також у соціальних мережах поширюється інформація щодо одноразових виплат українцям. І начебто люди можуть отримати 6600 гривень. Для переконливості, шахраї навіть посилаються на “закон”, ухвалений Верховною Радою №2708 – 267 «Про виплату грошової допомоги усім громадянам України». Але такого закону насправді не існує. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

  • Шахрайські схеми під час війни: які найпопулярніші і як вони працюють – дослідження
  • З картки Ощадбанку шахраї викрали чимало грошей та набрали кредитів, банк вимагає з клієнтки їх погашення з процентами – рішення суду
  • У Дніпрі спіймали на хабарі прокурора Федика, який обіцяв "відмазати" шахрая – подробиці від СБУ

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь