В Україні розслідують чергову справу щодо корупції. 13 жовтня підозру отримав колишній заступник міністра юстиції. Його підозрюють у розтраті майна на понад 10 мільйонів гривень.
Про це повідомляє пресслужба Державного бюро розслідувань. Зазначається, що чоловікові загрожує до 12 років позбавлення волі.
За даними слідчих органів, до того, як почати працювати в Міністерстві юстиції, експосадовця (а нині адвоката в приватній конторі) призначили ліквідатором одно з підприємств. Йшлося про боржника з Вінницької області.
Чоловік мав розібратися з боргами даного бізнесу та чесно зробити своою справу. Однак натомість він продав майно підприємства за сильно заниженою вартістю.
Експерти оцінюють рівень збитків у понад 10 мільйонів гривень. При цьому покупці були напряму пов’язані з минулим власником цього ж підприємства.
“Адвокату повідомлено про підозру у розтраті чужого майна шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненій в особливо великих розмірах”, – повідомляє пресслужба ДБР.
За цією статею чоловікові загрожує до 12 років позбавлення волі. Наразі Офіс генпрокурора продовжує розслідування справи.
Корупційні справи в Україні: війна не стає на заваді
Допоки в країні триває важка війна, суспільство розділилося на два табори. Перший – це ті, хто своїми діями працюють на перемогу: воюють, волонтерять тощо. А інші, на жаль, вирішують, що бойові дії – чудовий спосіб заробити “під шумок”.
Так, в Україні постійно пишуть про нові й нові корупційні скандали. Причому найчастіше вони стаються в державному секторі. Зокрема, в тому ж Міноборони, “яйця по 17” в якому вже давно стали досить сумним мемом. В тому числі через важкий корупційний “шлейф” ексголова відомства Олексій Резніков пішов у відставку.
Не вщухають скандали також навколо податкової та фінансового комітету Верховної Ради. Зокрема, там нерідко випливає постать Данила Гетьманцева, який і очолює даний комітет. Наразі ЗМІ активно пишуть про корупцію в сфері виробництва алкоголю. Через лазійки в законодавстві спиртзаводи мають платити хабарі, адже в них забирають ліцензії. “Інформатор” також докладно описував цю проблему.
Як би жахливо це не звучало, але величезна корупція присутня і в оборонній галузі. Тобто, безпосередньо в сфері виробництва необхідної ЗСУ зброї. Наразі НАБУ та САП розслідують мільярдні оборудки в “Укроборонпромі”. Сюди ж можна згадати і військкомати, і митницю, і освітню сферу тощо.
На превеликий жаль, навіть ті справи, якими займаються силовики, дуже часто не доходять до суду, або доходять – і там розвалюються. А винуватцям дають умовні терміни замість реальних строків.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Затримання митників в аеропорту "Одеса": керівники посту погоріли на хабарі – фото
- Податкова та Гетманцев забирають ліцензії у спиртзаводів, щоб змусити їх давати хабарі: історія підприємства "Бершадь Люкс"
- Mercedes та 176 тисяч євро хабаря: завершилося слідство у справі ексголови Полтавської ОДА – йому загрожує тюрма