Михайлове диво 19 вересня: історія, традиції та прикмети свята

Це свято щорічно відзначають 19 вересня. Присвячене воно першому диву, здійсненому архангелом Михаїлом, ватажком війська Божого, інформує Ukr.Media.

Хто такий архангел Михайло

Михайлове диво — це церковне свято, яке утворилося в пам'ять про диво, скоєне Архангелом Михаїлом. Згідно з церковними легендами він очолював Боже військо, і завдяки йому у свій час Люцифер був вигнаний у пекло. На іконах архангела зображають із мечем у руці, ним він знищує нечисту силу.

Вважається, що Архангел Михаїл стоїть на сторожі біля дверей в Царство Боже. Є він і заступником грішних душ перед Господом. У нього є книга, в якій вказані всі вчинки людини під час її земного життя.

На Русі архангела вважали покровителем воїнів. Крім того, молилися йому під час хвороб. Присвячене йому свято Перше диво Архангела Михаїла, яке відзначають щорічно 19 вересня. Тоді з'явився посланець Господа, щоб показати себе у всій потужності та покарати грішників.

Історія виникнення свята Перше Диво Архангела Михаїла 19 вересня

Свято Перше диво Архангела Михаїла відзначають 19 вересня 2019 року. Утворилося воно в день пам'яті подій, які відбулися багато століть тому.

Трапилася ця історія в 4 столітті в місті Хонесі. Жив там християнин на ім'я Архип. Його серце було переповнене горем, оскільки його дочка не могла розмовляти. Про допомогу у зціленні Архип звертався в молитвах до Бога.

Одного дня уві сні побачив архангела Михайла. Глава війська Божого відкрив йому, що неподалік від міста є джерело. Вода в ньому була цілюща. Михайло сказав, що дівчинці потрібно випити з нього, щоб зцілитися. Архип послухався архангела і відправився до джерела. Все сталося так, як і говорив Михайло.

В подяку за зцілення дочки Архип спорудив на цьому місці церкву. Величезне число стражденних і людей, які шукають зцілення, потягнулися до джерела. А слідом за цим чимало язичників перейшли в християнство.

За цим спостерігало плем'я язичників, яке жило неподалік. Вони вирішили знищити храм, джерело та Архипа. Змінивши русло річки, язичники намагалися спрямувати його так, щоб потік води змив усе.

Коли це побачив Архип, він впав на коліна і почав несамовито молитися. Його молитви були почуті та з'явився архангел Михаїл. Він спрямував води річки на поселення язичників і змив його. З того часу Архипа ніхто більше не турбував.

Що можна і що не можна робити у свято Михайлове Диво 19 вересня

На Русі цей день називали Михайлове диво. В цей день суворо дотримувалися ряду традицій. Одна із заборон цього дня накладалася на роботу. Якщо архангела Михаїла послухатися, то він неодмінно покарає, вважали селяни.

Так що будь-яке починання загрожувало привести до провалу. Щось обов'язково зламається або, не дай Боже, можна нанести травму собі. Єдине, що дозволялося, — це робота на благо іншої людини, немічного. За це архангел дякував.

В Михайлів день у церквах відбуваються урочисті богослужіння, віряни моляться і ставлять свічки за здоров'я близьких і рідних людей. Обов'язково в цей день подається милостиня біднякам, а також влаштовувалися для них обіди. Згодом зроблене добро повернеться багаторазово збільшеним.

В це свято не можна сваритися, сперечатися, брехати і вступати в конфлікти. Крім того, на Русі в цей день влаштовувалась братчина. Так називали зустрічі, під час яких відбувалося примирення рідних, які знаходилися у сварці — архангел Михаїл допомагає зберегти мир в сім'ї. В цей день відбувалося застілля, під час якого збиралася вся родина.

Прикмети та повір'я пов'язані з Михайловим днем

Селяни помітили ряд закономірностей до Михайлового дня, які склалися в прикмети. З цього дня очікували заморозки. Якщо ж безпосередньо у свято вони наступали й на деревах з'являвся іній, це вважали добрим знаком. Михайло особисто приходив і морозив нечисть.

Якщо заморозки в цей день сильні, то зима буде сніжною. Якщо на хвойних деревах багато шишок, то осінь буде теплою, а зима м'якою. Дивилися в народі й на берези. Якщо до цього часу жовтіла її верхівка, очікували ранню весну, а якщо навпаки — пізню.

Кожній людині допомагає ангел-охоронець, а на чолі їх стоїть архангел Михайло. Тому його поважали та вважали, що цей день потрібно провести по законах Божим і не прогнівити архангела. Головне в цей день — зберігати чисті помисли, і тоді можна почути добру пораду від свого ангела. Цей день варто присвятити всьому духовному.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь