Осінній догляд за клематисами: що зробити, щоб наступного року вони цвіли пишніше і яскравіше

Садівники часто задаються питанням, як все-таки раз і назавжди знайти "спільну мову" з красивими, але такими вимогливими клематисами. Відповідь досить-таки проста — запам'ятати і виконати чотири маніпуляції, які забезпечать пишне і яскраве цвітіння вже буквально наступного року. Тепер ця довго квітуча ліана приноситиме більше радості, ніж "клопоту", інформує Ukr.Media.

Усі дії максимально прості. Головне — "провертати" їх на регулярній основі і не кидати клематиси без уваги. Почати варто саме з внесення підживлення. Його краще здійснювати в три етапи. Спочатку взяти одну столову ложку суперфосфату і сульфату калію на один кущ, внести. Слідом можна всипати по одній склянці золи. І тільки після цього додати ще неповну чайну ложку борофоски, розчиненої у двох, а то й трьох літрах рідини кімнатної температури. Плюс, не варто забувати про обрізку. Багато дачників нехтують цим пунктом. Рослина починає загущуватися і, як наслідок, гірше цвісти. Проріджувати кущ краще перед настанням стійких холодів. Звичайно, спершу необхідно визначитися, до якої групи належить конкретний клематис.

Однак якщо не хочеться занадто довго розбиратися з цим, то буде достатньо просто розділити кущ на три частини і кожну обрізати по-різному. У першій вкоротити верхівки на двадцять сантиметрів, у другій обрізати половину пагонів, а в третій підрізати стебла, залишивши при цьому не більше тридцяти сантиметрів довжини. Для обробки після цієї маніпуляції згодиться одновідсотковий розчин мідного купоросу або одновідсоткова бордоська рідина. Ці засоби допоможуть захистити рослини від шкідників і хвороб. Про підгортання й укриття теж забувати не варто. Так вдасться вберегти їхню кореневу систему від замерзання восени і взимку. Знадобиться буквально по одному відру ґрунту або торфу на кущ.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь