Кінотуризм: місця з відомих фільмів, які були зняті в Україні

Кінотуризм стає все популярнішим – багатьом хочеться побувати в місцях, де знімалися улюблені фільми. При цьому зовсім не обов'язково їхати закордон – в Україні також було знято чимало відомих фільмів, зокрема зарубіжних, інформує Ukr.Media.

Пропонуємо вам відправитися в невелику подорож незабутніми локаціями з фільмів, щоб відчути себе частиною цієї чарівної кінематографічної реальності.

Київ

"Біла гвардія" (2012, Росія)

Кінець епохи, барвисто описаний Булгаковим у романі "Біла гвардія", не менш вражаюче екранізований режисером Сергієм Снєжкіним. Картину знімали в місцях дії романа в Києві – Софіївська площа, Андріївський узвіз та Володимирська гірка.

"Про що говорять чоловіки" (2010, Росія)

Екранізацію вистави московського комічного театру "Квартет І" Дмитро Дяченко знімав переважно в Києві та Одесі. Так що столичних пейзажів у фільмі чимало. Так, по мосту Патона четверо москвичів в'їжджають в місто. Як і всі туристи, насамперед відправляються на Поділ, потім по Трьохсвятительській піднімаються до Михайлівського собору. Пообідавши в Cote d'azur ("Рів'єра на Подолі") традиційною українською кухнею, гості вирушають на Андріївський узвіз і завершують свою прогулянку в парку Шевченка.

"Сімпсони" (2011, США)

У 23-го сезоні "Сімпсонів" перша серія присвячена українській мафії та її "хрещеному батьку" Віктору, прототипом якого став Віктор Янукович. Київ можна побачити в американських новинах. Зазначимо, що титрувальник довго думав, як правильно написати назву нашої країни (Ukrane або Ukreign), залишивши у підсумку перший з двох неправильних варіантів.

В одному кадрі мультиплікатори зуміли вмістити Майдан, Києво-Печерську Лавру і міст Патона.

Одеса

"І все освітилося" (2005, США)

Режисером фільму виступив відомий голлівудський актор Лів Шрайбер. Він пишається своїм українським походженням, тому, не дивно, що одну зі своїх робіт він зняв не тільки про Україну, але й частково на її теренах, а саме в Одесі.

На жаль, Україну в цьому фільмі знімали по більшій частині в Чехії, зі справжніх українських локацій в кадрі тільки Одеський порт і Потьомкінські сходи.

У цій цікавій трагікомедії можна побачити відомого актора Елайджу Вуда, що відправився на пошуки українських предків, а також Євгенія Гудзя, соліста Gogol Bordello і одного з найвідоміших українських емігрантів.

"Легенда про піаніста" (1998, США)

Голлівудському акторові Тіму Роту в стрічці "Легенда про піаніста" дісталася роль хлопця, народженого і все життя прожившого на великому кораблі "Вірджинія". Якимось незбагненним дивом він стає віртуозним піаністом, а заодно і улюбленцем оточуючих. Так от, роль того самого корабля в кадрі виконав "Лісозаводськ" в одеській військовій гавані.

Також в кадрі картини можна помітити популярні Потьомкінські сходи (у сцені, де герой грає на трубі).

Львів

"Д'Артаньян і три мушкетери" (1979, СРСР)

У старовинному Львові є захоплюючий туристичний маршрут під назвою "Львів мушкетерський". У його рамках можна відвідати місця, де проходили зйомки всіма улюбленого вітчизняного кінофільму "Три мушкетери". Це мальовничий Палац Потоцьких і старовинний Підгорецький замок.

У Палаці Потоцьких були зняті розкішні апартаменти пана де Тревіля, а в Підгорецькому замку – сцени красивого балу, на якому королева та король танцювали Марлезонський бал.

Пирятин (Полтавська область)

"Королева бензоколонки" (1962, СРСР)

Проїжджаючи по трасі Київ – Харків, варто заїхати в маленьке містечко Пирятин та на автозаправку поруч з водонапірною вежею. Адже саме тут Надія Румянцева в смішному комбінезоні веселила водіїв у комедії "Королева бензоколонки".

Фільм дійсно знімався на території діючої АЗС, правда, конторка і бензоколонки в цілях безпеки були відтворені бутафорські. Декорації виглядали настільки реалістично, що водії часто сприймали їх за справжні і приїжджали заправитися. До речі, АЗС функціонує і донині.

Чернівці та Карпати

"Тіні незабутих предків" (2013, Україна)

Цей фільм – український молодіжний містичний трилер. Режисер Любомир Левицький. Університет і студентське життя були зняті в Чернівцях. Однією з локацій був красивий Чернівецький університет.

Значна частина кадрів була відзнята в Карпатських горах. Цікаво, що в Карпатах задіяли ті ж локації, що і в 1965 році Сергій Параджанов при роботі над "Тінями забутих предків".

Найскладнішими, за словами режисера Любомира Левицького, були саме зйомки в Карпатах: “ми побачили дідка в білій одежі, на галявині, який блискавично влетів в ліс, місцеві сказали, що це був чугайстер (в українській міфології – це дух лісу). Наш продюсер зник, сказав, що кудись задивився, повертається, а нас немає, пішов на голоси і так дійшов до румунського кордону. Повертався на майданчик вже з прикордонниками".

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь