Екзотичні квіти, які можна вирощувати вдома або на дачі

Кожному садівникові хочеться, щоб його оранжерея була неповторна. Зробити це не так вже складно, витонченості можуть додати екзотичні квіти, які своїм виглядом будуть нагадувати про далекі країни. Звичайно, вирощувати екзотику на своїй ділянці не так вже й просто, але при належному догляді це цілком реально. Якщо ж у вас все вийде, то ви ні на мить не пошкодуєте про витрачений час, інформує Ukr.Media.

Квіти Канни

Канни вважаються родичем такої рослини, як імбир, адже недарма індіанці використовували її бульби в їжу. А ось для садівників ця рослина приваблива, в першу чергу, своїми красивими великими квітками, які чимось нагадують гладіолуси. Вони будуть радувати око своїм цвітінням

Канни можуть цвісти з весни до перших морозів, після чого її можна занести додому, де вона буде і далі розпускати свої бутони аж до самої зими. Якщо ж ви не хочете вирощувати її в домашніх умовах, то бульби можна викопати і перенести в тепле місце, де вони будуть чекати наступної весни.

Петунії

Ця прекрасна квітка прибула до нас з Америки і спочатку ніякої декоративної цінності вона не представляла. Однак з плином часу красу петунії все ж розгледіли і стали використовувати її в оформленні садів. Ця квітка дуже невибаглива і може цвісти з весни до пізньої осені.

Сьогодні вчені вивели величезну кількість декоративних петуній самих різних відтінків і форм. Найбільш популярними вважаються різновиди:

  • Кущові
  • Флорибунда
  • Ампельні
  • Калібрахоа
  • Каскадні

Орхідеї

Дуже примхлива, але воістину сама прекрасна квітка — орхідея. У теплих країнах орхідеї ростуть на деревах, а з їх довгих пагонів звисають гірлянди квітів.

Існує величезна кількість видів орхідей, лише у Південній Америці їх нараховують понад 8000. Всі вони мають різні форми і забарвлення, але як би вони не розрізнялися між собою, всі мають приблизно однакову будову — 3 чашелистка, 3 пелюстки, одна з яких, нижня, відрізняється від двох інших формою, а іноді навіть і кольором. Ця пелюстка ще дуже часто іменується губою.

Насіння цієї квітки можуть проростати тільки за допомогою цвіль-грибів, які отримані від рослини-матері. Найчастіше при перевезенні ці гриби гинуть і насіння не може прорости. Саме тому орхідеї коштують так дорого, адже для того, щоб рослина зацвіла потрібно багато сил і часу.

Вперше орхідеї стали використовуватися в оранжереях близько 100 років тому. У ті часи їх перевозили з джунглів, тому їх вартість була просто неймовірна. Однак, як тільки була завезена перша квітка, вона одразу ж увійшла у моду. Це послужило початком справжнього полювання за цією дорогоцінною рослиною, адже навіть не боячись загинути в джунглях, сміливці вирушали на пошуки прекрасної квітки.

Якщо ви не боїтеся труднощів, то орхідея може стати чудовою прикрасою не тільки вашого саду, але і житла, адже вона чудово почуває себе в домашніх умовах. Для цього підійдуть такі сорти:

  • Фаленопсис. Цей вид найпопулярніший для домашнього вирощування, він не настільки вибагливий як інші і цвіте тривалий час.
  • Дендробіум. Цей вид віддає перевагу більш прохолодному місцю, у хороших умовах буде цвісти протягом місяця.
  • Каттлея. Ця ж орхідея, навпаки, любить тепло, але не спеку. Її особливістю можна відзначити квіти, які досягають 20 см в діаметрі.

Калли

Ця квітка має безліч шанувальників серед професіоналів і любителів, і це не дивно. Для їх вирощування не потрібно якихось особливих умов або навичок, потрібно лише бажання і тоді все вийде.

Кали були привезені до нас з Південної Америки, і якщо в природних умовах вони цвітуть взимку, то в нашому кліматі вони чудово почуваються влітку, радуючи око чудовими суцвіттями. У природі найчастіше зустрічаються кали білого кольору, а ось види, виведені в декоративних цілях, можуть бути рожевими, червоними, жовтими або навіть чорними.

Щоб на наступний рік кали також розквітли потрібно заздалегідь підготувати їх до зимівлі. Для цього у вересні потрібно викопати кущі і акуратно очистити бульби від землі. Робити все потрібно дуже акуратно, щоб нічого не пошкодити, оскільки кали мають дуже крихкі корінці. Листя необхідно залишити на 2 тижні, щоб бульби отримали максимум поживних речовин і вже після закінчення часу їх можна буде забрати. Зберігати їх потрібно при температурі не вище 15 градусів.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь