Одна із причин страйку польських перевізників – «дикий» український ринок

У понеділок, 6 листопада, польські автоперевізники почали блокаду руху вантажівок через три найбільші пункти пропуску на кордоні з Україною – Корчова – Краковець, Гребенне – Рава Руська, Дорогуськ – Ягодин. За два дні блокади з обох боків українсько-польського кордону було заблоковано 20 тис. транспортних засобів, зокрема з боку Польщі «встали» 1700 вантажівок.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на GMK.

Після початку повномасштабної війни пункти пропуску на західному кордоні стали для українських експортерів єдиними транспортними коридорами на ринки ЄС, а далі й усього світу. Євросоюз для підтримки української економіки на рік скасував отримання нашими перевізниками дозволів. Влітку поточного року ЄС продовжив дію цієї норми до червня 2024 року, що вплинуло на бізнес польських перевізників.

Ще одна з причини «бунту» польських перевізників – непрогнозованість і непередбачуваність наших вантажопотоків.

«Власне, сам «дикий» український ринок, що проявився «ціновими гірками» та безладними інвестиціями вітчизняного бізнесу у парк вантажівок протягом 2022-2023 років. Зараз ці автомобілі опинилися в профіциті та заміщають у Європі польський вантажний транспорт, що вимушено простоює в чергах. Природно, що пропускна спроможність кордону не відповідала вантажопотоку, що зріс у рази з початком повномасштабної війни. Це спричинило черги, в яких простоює і український, і польський вантажний транспорт», – розповідає Юрій Щуклін, власник компанії «Вантаж+».

Справедливості заради необхідно сказати, що великі черги на кордоні спостерігалися і до початку блокади. Згідно з опитуванням, проведеним Федерацією роботодавців України (ФРУ), середня затримка вантажів у 40% респондентів становила 5-10 днів, у 53% опитаних – 10-15 днів. Причому за останній час ситуація тільки погіршилася.

За словами Анатолія Кінаха, президента Українського союзу промисловців і підприємців (УСПП), дії польських перевізників шкодять не тільки Україні, нашому експорту, а й польським експортерам, які постачають товари до України, а також французьким, латвійським, німецьким та іншим споживачам української продукції, яку не можуть доставити вчасно в торговельні мережі ЄС за контрактами.

Після початку блокади польських перевізників німецький Spiegel написав, що кілька підприємств із німецьким капіталом замислюються про вихід з України. Не через російську агресію, а через ситуацію на західному кордоні.

«За тиждень затримки вантажу одна українська компанія-експортер не змогла вчасно завантажити у європейських постачальників понад десяток замовлень на загальну суму €500 тис. Тому незрозуміло, хто виграє від таких страйків», – додають у Європейській Бізнес Асоціації (EBA).

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь