У орхідеї зламався квітконос — що робити і чи можна його врятувати

Орхідеї — одні з найкрасивіших кімнатних квітів. Як цвіте орхідея? Це різноманітність форм, відтінків, візерунків на пелюстках… Але, на жаль, ці рослини дуже тендітні. Якщо зламався квітконос орхідеї, чи можна «врятувати» квітку? Чи зацвіте вона потім? Звичайно, так, якщо ви докладете до цього певних зусиль. Розповідаємо, як це правильно зробити, інформує Ukr.Media.

Якщо зламався квітконос повністю

На жаль, він уже ніколи не зростеться зі стеблом, що залишилося в горщику. Тут лише один варіант подій — акуратно обрізати його в місці зламу. Якщо нижче на стеблі є бруньки і бутони, можете не переживати — орхідея зацвіте знову. Але на це знадобиться час, а також бажано влаштувати орхідеї більше «сонячних ванн» і гарне підживлення добривами.

А обрізану гілку з квітами можна поставити у воду (обов'язково у темну посудину), і вона ще довго радуватиме вас своїм цвітінням. До речі, не виключено, що ця гілка може пустити коріння — це буває, коли добре доглядали орхідею раніше і удобрювали її. Пам'ятайте, що коріння у воді обов'язково має бути захищене від світла.

Якщо на стеблі тільки надлам — секрет від флориста

Якщо квітконос орхідеї зламався не повністю, а лише надломився, цілком імовірно, що його треба буде й обрізати. Якщо у вас вдома є квітка алое віра, вона точно врятує ситуацію.

  • Візьміть шматочок м'ясистого листа алое і добре змастіть місце надлому. У соку алое містяться всі необхідні речовини, які «загоюють ранку» на стеблі, стимулюють регенерацію клітин і мають антибактеріальний ефект.
  • Дайте соку алое вбратися і акуратно заклейте місце надлому скотчем. Але змащувати потрібно часто — мінімум раз на 3-4 дні. Тому потрібно бути дуже обережними, коли зніматимете скотч, щоб не пошкодити стебло ще більше.
  • Далі потрібно буде просто стежити, коли гілка зростеться. Після цього потрібно добре доглядати орхідею, забезпечити їй достатню кількість світла і зробити підживлення, щоб стимулювати цвітіння.
  • До речі, алое може ще й «розбудити» бруньки, що сплять на вашій орхідеї. Якщо рослина довго не давала квітів, візьміть шматочок алое і надягніть його на стебло в місцях брунькування. Міняти алое потрібно кілька разів у міру повного висихання. Вітаміни та мікроелементи стимулюватимуть орхідею викинути нові пагони та квіти.
  • Як доглядати за орхідеєю: корисні поради

    У деяких орхідеї розростаються пишним цвітом, а в деяких квіти опадають, і залишаються лише стебла. Тому розповімо кілька корисних порад та секретів, щоб побачити, як цвіте орхідея, коли вона здорова і сповнена життєвих сил:

    • відразу після покупки поставте орхідею окремо від інших квітів, не варто її поки що підживлювати та сильно поливати;
    • орхідеї потрібне сонячне світло, але в жодному разі не пряме, а розсіяне, адже на батьківщині, у тропіках, вона росте під деревами;
    • також вона вимоглива до вологості та температури: не допускайте перегріву приміщення та постійно обприскуйте її з пульверизатора;
    • під час цвітіння варто поливати рослину теплою водою, але з температурою не вищою за 30 градусів;
    • для підживлення застосовуйте спеціальні добрива саме для вашого сорту орхідеї та удобрюйте не рідше ніж раз на пів року.

    З цими прийомами ви не тільки реабілітуєте орхідею після поломки стебла, але й змусите її радувати вас своїми яскравими квітами.

    Джерело: ukr.media

    No votes yet.
    Please wait...

    Залишити відповідь