Вирощування гіацинтів до свят в домашніх умовах

До Жіночого Свята ще далеко, але про подарунки треба потурбуватися вже зараз. Вигонка гіацинтів до 8 березня в домашніх умовах — цікаве і захопливе заняття. Можна зробити такий подарунок також до Нового року собі або друзям, інформує Ukr.Media.

Тюльпани, нарциси, крокуси також можуть зацвісти взимку, але найпопулярнішим для вирощування став гіацинт. У нього багато різних забарвлень і ароматні квіти.

Вирощування гіацинта в домашніх умовах

Починається це захопливе заняття задовго до зимових місяців. Саме вирощування займає близько трьох-чотирьох місяців (залежить від сорту), ну а починаємо готуватися заздалегідь.

Підготовка цибулини

Цибулину потрібно викопати влітку, після закінчення цвітіння квітів у саду і повного засихання листя. У червні — липні зазвичай. Якщо в саду не ростуть, то купуємо у квітковому магазині влітку або восени.

Вибирайте здорові, великі, щільні цибулини понад 5 см.

Осінню покупку потрібно брати з позначкою «для вирощування» — такі квіти пройшли період спокою при знижених температурах і готові цвісти. Просто до посадки зберігайте їх в прохолодному сухому місці (+17°С).

Після викопування два місяці зберігайте свої літні магазинні (не пройшли підготовки до вирощування) в сухому місці при температурі 25-28°C — за цей час і при такій температурі гіацинти формують нову квіткову бруньку в цибулині. У вересні наші цибулини перекладаємо на нижню полицю холодильника до часу посадки. В паперовому або тканинному мішечку.

Посадка до 8 березня (покроково)

  • Готуємо квітковий горщик

Щоб гіацинт зацвів березні, садити потрібно на початку листопада. Не страшно, якщо цвітіння настане раніше, воно триватиме 2-3 тижні.

Підберіть квітковий горщик. Діаметр залежить від кількості кольорів. Можна і один гіацинт посадити. За висотою горщик повинен бути не менше 15 см. На дно укладаємо дренаж (галька, черепки, крупний пісок), вода при поливі не повинна застоюватися, щоб цибулина не загнила.

  • Посадка

Насипаємо кілька сантиметрів родючого ґрунту, потім сантиметр піску, трохи ущільнюємо, добре поливаємо і вкладаємо цибулини. Якщо їх кілька, то вони не повинні торкатися одна одної. Тепер засипаємо гіацинти пухкою землею на дві третини — маківка обов'язково залишається відкритою. Більше поливати не потрібно!

У такому вигляді цибулини проведуть два — три місяці в темному місці з температурою 4-6ºС тепла, не більше. Це потрібно для появи коренів.

Кращого місця, ніж нижня полиця холодильника у квартирі не знайти. При висиханні землі трохи полийте (намагаючись не потрапляти на цибулини), але швидше за все при такій низькій температурі поливи не потрібні, від зайвої вологи цибулина може загнити.

Не слід надягати на горщик поліетиленовий пакет. Є велика ймовірність, що ваші цибулини зіпсуються.

  • Проростання листя і квітконосу

Приблизно через десять-дванадцять тижнів повинні зійти зелені листочки. Коли вони стануть 4-6 см заввишки дістаємо горщик з холодильника і переносимо на прохолодне (13°C) підвіконня.

Квітку потрібно при цьому ще близько 10 днів тримати в тіні. Для цього потрібно одягнути паперовий ковпак на квітку.

По-перше, відразу з темного холодильника на світло — листя отримають опіки від сонця.

По-друге, затінюючи росток, ми домагаємося його більшого витягування. Листя почнуть активно рости.

При такій "погоді" чекаємо близько трьох-чотирьох тижнів, коли квітконос стане сантиметрів 15.

  • Догляд
  • Стежимо за вологістю, регулярно акуратно поливаємо гіацинт. Але не перестарайтеся, зайва волога тільки зашкодить рослині.
  • Після того, як листя розкрилися і квітконос готовий зацвісти, можна переставляти його в добре освітлене місце в квартирі.
  • Але є кілька умов для успішного і тривалого цвітіння гіацинта :
  • Температура близько 20ºС в приміщенні.
  • Відсутність протягів.
  • Попадання сонячних променів прямо на квітку вкрай небажано.
  • Якомога далі від опалення
  • Після того як квітка відцвіла, листя засохнуть і можна дістати цибулину з землі, почистити і зберігати в темному прохолодному місці до осені. Потім посадити її в землю разом з іншими квітами в саду. Зазвичай цибулині може знадобитися до двох років, щоб відновити сили для вирощування в будинку взимку.
  • Вирощування гіацинтів у воді

    Також є спосіб вирощування гіацинтів взимку у воді. Для цього потрібна посудина або ваза з вузьким горлом. Цибулина не повинна торкатися води, до води повинні діставати тільки корінці, що відростають. Для цього треба закріпити цибулину на кружечку картону, вставивши її в невеликий виріз. А картон покласти зверху на ємність з водою.

    На початку листопада ставимо цю конструкцію в холодильник для отримання квітки до березня.

    У воду можна покласти вугілля, щоб не псувалася. За мірою випаровування доливаємо в посудину свіжої води і знову в холодильник. Поки не з'явиться росток. Чекаємо, коли він підросте до п'яти сантиметрів і продовжуємо вирощування на холодному підвіконні, як і в горщику із землею.

    Після вирощування цибулина не здатна відновитися, вона повністю виснажується. В сад її вже не висадиш.

    Основні помилки

  • Листя в'януть. Можливо від зайвої вологи, тому поливаємо регулярно, але без фанатизму.
  • Квітконос короткий, не виходить вище листя. Цибулина не витримана при досить низьких температурах і не готова дати повноцінну квітку.
  • Взагалі не з'явилася квітка. Можливо маленька цибулина і у неї бракує сил. Таке може статися при відсутності в цибулині зародка нової квітки, який формується при високій (до +30°C) температурі відразу після викопування цибулини влітку. Поганий полив. Також раннє і різке перенесення цибулин може уповільнити появу квітів.
  • Жовте листя. Основна причина — протяг, але може бути і від браку сонячного світла.
  • Опадання бутонів. Нерегулярний полив: то пересихання, то заливання. А також недбалий полив, коли вода потрапляє на квіти.
  • Вирощування гіацинтів до 8 березня у домашніх умовах може стати цікавим заняттям і порадувати вас чудовою запашною квіткою.

    Джерело: ukr.media

    No votes yet.
    Please wait...

    Залишити відповідь