Насіння помідор: як правильно підготувати перед посадкою на розсаду

Завдяки правильній підготовці насіння томатів можна отримати значне підвищення врожаю плодів. Розповімо детальніше про унікальний спосіб відбору якісного насіння. А також про те, як можна оздоровити насіння і прискорити його проростання, інформує Ukr.Media.

Щоб відібрати якісне насіння помідор необхідно їх правильно сортувати. З гібридів насіння не варто збирати, вони не виростуть на наступний рік.

Головне потрібно відібрати якісний посадковий матеріал, щоб виростити багатий урожай томатів. Насіння повинне бути великим і добре сформованим, не деформованим. Для початку потрібно його правильно сортувати. Це можна зробити двома способами.

Перший спосіб сортування насіння томатів:

Цей спосіб найпростіший. Вдома на підлозі розкладаємо тканину, включаємо вентилятор і на вітрі з висоти 1 метра просіваємо насіння. Легке насіння відлетить далі, оскільки воно порожнє всередині. Тому воно не підходить для посіву на розсаду.

Другий спосіб сортування насіння томатів:

Другий спосіб сортування насіння полягає в замочуванні насіння в розчині. Можна зробити 3%-ний сольовий розчин і в ньому замочити насіння. На верх спливе легке насіння, його прибираємо воно не підходить для посадки. А насіння, яке осіло на дні, промиваємо в простій воді і просушуємо до сипучості.

Як можна прискорити проростання і схожість насіння

Для того, щоб підвищити енергію проростання і схожості насіння томатів необхідно його прогріти. Прогрівається тільки своє насіння, не потрібно прогрівати насіння гібридів.

Насіння томатів розкладаємо на газетку і ставимо на батарею на 2-3 дні. Це не тільки підвищить схожість насіння, але також збільшить кількість жіночих квіток на кущі томатів. А значить збільшить урожайність.

Як правильно знезаражувати насіння томатів

Знезаражувати насіння томатів потрібно завжди, оскільки ряд хвороб передається саме з посадковим матеріалом. Наведемо кілька способів знезараження.

Знезараження в розчині марганцівки

Для приготування розчину в 100-150 мл води кімнатної температури розчиняємо 1 г марганцівки. Розчин виходить світло-рожевим, а не темним. Опускаємо насіння томатів в цей розчин і витримуємо 15-20 хвилин. Після цього промиваємо насіння в простій воді і висушуємо до сипучості.

Знезараження в розчині алое

Кілька листків алое витримуємо протягом семи днів при температурі +2 градуси. А потім видавлюємо сік з листя алое. В отриманий сік опускаємо насіння томатів і витримуємо його 24 години. Після цього просушуємо і садимо.

Чи треба пророщувати насіння томатів

Кожен городник вирішує сам, чи треба пророщувати насіння перед посадкою. Замочування дозволить прискорити появу сходів. При цьому пророщування можна поєднати з обробкою насіння мікроелементами.

Для цього томати можна замочувати в розчині мідного купоросу. Для приготування настою в 10 літрах води розводимо 0,5 г борної кислоти. Замочуємо насіння в отриманому розчині на 12 годин перед посівом.

Для приготування ще одного розчину в 10 літрах води розводимо 50 г харчової соди. В отриманому розчині витримуємо насіння томатів перед посадкою.

Також можна замочувати томати в зольному розчині, оскільки в ньому міститься понад 30 мікроелементів. Для приготування розчину в 1 літрі води розбавляємо 1 столову ложку деревної золи і настоюємо дві доби. Після цього у розчин додаємо 1 столову ложку рідкого коров'яку і все добре перемішуємо.

У готовому розчині замочуємо насіння томатів на п'ять годин. Після цього насіння промиваємо в простій воді кімнатної температури і проводимо посадку в заздалегідь приготовлену ґрунтову суміш.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь