Розкрадання на 1,5 мільярда: суд обрав запобіжний захід відстороненому керівнику департаменту МОУ

Розкрадання на 1,5 мільярда: суд обрав запобіжний захід відстороненому керівнику департаменту МОУ 02.02.2024 20:34 Укрінформ Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання в.о. директора Департаменту Міноборони, нещодавно відстороненому від виконання службових обов’язків.

Про це повідомляє пресслужба ВАКС, передає Укрінформ.

"У п'ятницю, 2 лютого, слідчий суддя Вищого антикорупційного суду частково задовольнила клопотання детектива НАБУ та застосувала до в.о. директора одного з департаментів Міноборони України, якого нещодавно було відсторонено від посади, запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання", – йдеться у повідомленні.

На підозрюваного суд поклав низку обов'язків, зокрема, не залишати межі Києва без дозволу слідчого, прокурора або суду;

утримуватися від спілкування з особами, вказаними в ухвалі суду; здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон; носити електронний засіб контролю.

Термін дії обов'язків становить 2 місяці.

Водночас Центр протидії корупції повідомляє, що слідча суддя відмовила у задоволенні клопотання в частині застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою з альтернативою застави у понад 268 млн грн, про що просив прокурор.

Як повідомлялося, міністр оборони Рустем Умєров відсторонив тимчасового виконувача обов’язків директора Департаменту військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки Міноборони Тоомаса Нахкура у зв’язку з оголошенням йому підозри у кримінальному провадженні.

28 січня в СБУ заявили, що викрили чиновників Міноборони і менеджерів "Львівського арсеналу", які намагалися вкрасти майже 1,5 млрд бюджетних гривень на придбанні 100 тис. мінометних пострілів для ЗСУ.

За даними слідства, у серпні 2022 року чиновники уклали контракт на закупівлю оптової партії артснарядів з постачальником озброєнь «Львівський арсенал».

Міноборони переказало на рахунки підприємства всю суму, передбачену підписаним документом.

Після одержання коштів менеджмент компанії переказав частину грошей на баланс іноземної комерційної структури, яка мала поставити замовлені боєприпаси в Україну. Однак та не відправила жодного артснаряда, а отримані кошти перевела на рахунки ще однієї афілійованої структури на Балканах.

Решта суми від Міноборони залишилася на рахунках української компанії в одному зі столичних банків.

Фото: Центр протидії корупції

Міноборони Вищий антикорупційний суд Розкрадання

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь