Життя після вигонки: що робити з тюльпанами крокусами та іншими цибулинними рослинами які відцвіли

Напередодні зимових і весняних свят у магазинах традиційно продають квітучі тюльпани, гіацинти, нарциси і крокуси, інформує Ukr.Media.

Але незабаром цвітіння цих рослин закінчиться, і що з ними робити далі, незрозуміло.

Найпростіший варіант — викинути. Але так шкода рослину і взагалі хочеться милуватися гарним цвітінням знову. Корисні поради, які допоможуть дати друге життя квітам.

Поради, які підходять для всіх цибулинних після їх вигонки:

  • Полив відцвілих рослин зазвичай поступово скорочують, чекаючи того часу, поки листя на них повністю пожовкнуть і засохнуть;
  • Потім цибулини викопують, очищають від коренів і прибирають в сухе, добре провітрюване, але не холодне місце;
  • Зберігають цибулини у відведеному для них місці до моменту їх наступної вигонки або висадки у відкритий ґрунт;
  • Досвідчені квітникарі радять між вигонками робити інтервал в 2-3 роки, щоб рослина мала час відновитися.

Що робити з цибулинами тюльпанів після вигонки

Знавці вигонки тюльпанів стверджують, що якщо ви вирощуєте сорти з короткими квітконосами, то чекати повного всихання листя необов'язково — достатньо зрізати їх з цибулини разом з квітконосом і припинити полив. А ось тюльпани високорослих сортів повинні зав'янути природним шляхом: саме в цьому випадку вони добре цвітуть і утворюють велику заміну цибулину.

Після видалення листя рекомендується почекати ще близько трьох тижнів і тільки потім викопувати цибулини з землі: за цей час рослина встигне сформувати повноцінну заміну цибулину.

Далі зібраний матеріал потрібно помістити в сухе приміщення і зберігати там, поступово знижуючи температуру повітря: протягом двох тижнів вона повинна бути не вище 24°С, весь наступний місяць — близько 17-20°С, а далі аж до наступної висадки в ґрунт (у відповідності зі строками висадки) — приблизно 14-15°С. Зберігати цибулини потрібно при температурі близько 17°С і вологості повітря 70-80%, в сітчастому ящику, періодично провітрюючи його.

Що робити з цибулинами гіацинтів після вигонки

Після закінчення висихання листя цибулини потрібно витягнути з ґрунту, очистити від коренів і просушити при температурі близько 20°С в сухому і добре провітрюваному приміщенні, уникаючи попадання на них прямого сонячного світла.

Потім гіацинти протягом двох місяців зберігають в аналогічних умовах, але вже при температурі 25-26°С, а після знижують її до 17°С і залишають цибулини ще на місяць. Безпосередньо перед висадкою в ґрунт температуру зберігання рекомендують знизити до 5°С.

Вважається, що гіацинти — досить міцні рослини, що дозволяє квітникарям повторно використовувати їх торішні цибулини для вигонки.

Що робити з цибулинами нарцисів після вигонки

Фахівці стверджують, що нарцисам для відновлення сил після вигонки потрібно набагато менше часу, ніж іншим цибулинним рослинам — тому висадити у відкритий ґрунт після вигонки можна вже в травні, попередньо зрізавши зів'яле листя разом з квітконосом і трохи підсушивши цибулини при температурі 18-22°С в добре провітрюваному приміщенні, ізолювавши від прямих сонячних променів.

Але разом з тим, будьте готові до того, що листя у нових нарцисів з'являться не одразу, а повторну вигонку цих цибулин доцільніше буде провести через кілька років, в залежності від того, скільки часу рослині знадобиться для відновлення.

Що робити з цибулинами крокусів після вигонки

Якщо ви початківець і тільки освоюєте процес вигонки, то вам варто зупинити свій вибір на крокусах: саме їх простіше всього вирощувати.

А після вигонки з крокусами поводяться так само, як і з нарцисами: вже по весні їх висаджують у відкритий ґрунт, провівши попередню підготовку.

Деякі фахівці впевнені в тому, що відцвілі цибулини крокусів і зовсім можна посадити у відкритий ґрунт без підготовки, прямо разом з грудкою землі, в якій вони росли в горщику, тобто, по суті, провести їх перевалку.

А ось повторну вигонку можна провести вже через рік, але присвятити весняним, а не зимових свят і бути готовим до того, що торішнє пишне цвітіння нові крокуси навряд чи повторять.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь