За якої температури і погоди навесні можна обприскувати сад

Весна — це найкращий час для того, щоб завдати нищівного удару по шкідниках, які оселилися на вашій ділянці, а також провести профілактику інфекційних захворювань, інформує Ukr.Media.

Боротьба з хворобами і шкідниками саду вимагає комплексного підходу. Важливо розуміти, що оскільки різні хвороби і шкідники починають свою активність у різний час, лише однією обробкою цю проблему вирішити не вдасться.

Простої покупки у найближчому садовому центрі першого-ліпшого засобу і обприскування ним саду — замало. Спочатку потрібно розібратися у тому, як і для чого застосовуються хімікати, а потім розробити план заходів з урахуванням погодних умов вашого регіону.

Біологічні препарати (Бітоксибацилін, Фітоспорин, Трихоцин, Споробактерин і т. д.), що стрімко набирають популярність, починають працювати за температури, яка вища за 8° С. А оскільки перші профілактичні обробки починають проводити одразу після сходу снігу, тобто ще до того, як повітря достатньо прогріється, використання біозасобів не принесе ніякої користі.

Обробка саду від хвороб навесні

Збудники таких небезпечних захворювань, як моніліоз, фітофтороз і парша активізуються ще до того, як на деревах і чагарниках починають розкриватися бруньки. І оскільки для боротьби з цими патогенами використовують досить агресивні препарати, то профілактичну обробку саду намагаються проводити якомога раніше. Так, щоб хімічні речовини встигли вивітритися до того, як дерева і чагарники вступлять у період вегетації.

Зверніть увагу, що обробка саду від шкідників у цей час не принесе ніякої користі, оскільки, по-перше, шкідники ще не встигнуть прокинутися, а по-друге, якщо до моменту першої обробки сніг ще не розтане, то розпорошений фунгіцид піде у ґрунт разом з ним. А нам важливо дочекатися такої погоди, за якої препарати будуть зберігатися на гілках і поверхні ґрунту.

Саме тому для проведення обробок краще обирати ясний і безвітряний день. Відповідно, за наявності сирої і дощової погоди такі заходи користі не принесуть.

Коли обробляти

У садах середньої смуги обробку саду від хвороб проводять з кінця березня і до першої декади квітня. Однак у першу чергу слід орієнтуватися не на календар, а на погодні умови. Найбільш оптимальним вважається період, коли повітря прогрівається до 5-7° C. Однак якщо ви помітили, що бруньки на рослинах вже набрякли, а земля під ногами ще не встигла відтанути, можете сміливо братися за обприскувач.

Чим обробляти

У цей час обробку можна провести 2%-вим розчином мідного купоросу, 3 %-вим розчином залізного купоросу або препаратами на основі міді — Абіга-Пік, Індиго, ОксиХОМ, Протон Екстра, Хом, Хомоксил (згідно з інструкцією).

Обробка саду від шкідників навесні

Повторну обробку саду проводять через 15-20 днів, коли бруньки вже лопнули, проте листя ще не розкрилося. Саме у цей період починають прокидатися шкідники, личинки яких уражають квітки і зав'язі. Одразу після сходу снігу, щойно прогріється верхній шар ґрунту, прокидаються після зимової сплячки яблуневий квіткоїд, трубкокрут вишневий, грушева листова галиця, довгоносики, брунькова міль, попелиці, бруньковий кліщ і деякі інші шкідники.

Покинувши свої зимові укриття, небезпечні комахи і кліщі швидко переселяються на плодові дерева і чагарники, де починають швидко розмножуватися. На жаль, дізнатися про наявність на ділянці того чи іншого шкідника можна буде лише постфактум, тобто вже після того, як він пошкодить бруньки, тим самим помітно зменшивши ваші шанси на багатий урожай.

Щоб цього не сталося, вам потрібно буде провести ще одне обприскування саду. Але якщо першу обробку роблять з метою знищення патогенів, то основною метою другої стають саме шкідники.

Коли обробляти

Повторну обробку саду бажано проводити через 15, а краще, через 20 днів після першої. Роблять це у другу-третю декаду квітня, орієнтуючись не стільки на календар, скільки на бруньки рослин — до цього часу вони повинні перейти у фазу "зеленого конуса".

Чим обробляти

Авант, Актара, Алатар, Аліот, Аполло, Атом, Герольд, Інта-Вір, Іскра золота, Карбоцин, Кінмікс, Кораген, Неофрал, Суми-альфа, Ци-Альфа, Ф'юрі та ін.

Фінальна обробка саду навесні

Остання весняна обробка саду проводиться для того, щоб закріпити ефект від попередніх. Її мета — захистити дерева і чагарники як від хвороб, так і від шкідників, але при цьому не завдати шкоди рослинам. Забезпечити комплексний підхід можна за допомогою суміші, що складається з препаратів різної дії.

Коли обробляти

Як і у випадку з попередніми обробками, орієнтуйтеся не на місяць, а на фазу розвитку рослин. Фінальне обприскування проводять у той час, коли на деревах і чагарниках починають утворюватися бутони. Орієнтовно це відбувається у період з кінця квітня і до середини травня.

Оскільки у суміш входять розчини біопрепаратів, які починають діяти лише за температури, вищої за 5-7° C, обов'язково звіртеся з прогнозом погоди.

Чим обробляти?

Для того щоб домогтися максимального ефекту, приготуйте наступні компоненти для суміші:

  • 2 л розчину біофунгіциду (Алірин-Б, Фітоспорин-М, Гамаїр, Гліокладин і т. д.);
  • 2 л розчину інсектоакарициду (препарат, який спрямований на боротьбу не лише з комахами, але і з кліщами), наприклад, Актара, Алатар, Аліот, Герольд, Інта-Вір, Іскра золота, Кораген, Неофрал, Суми-альфа, Ци-Альфа, Ф'юрі та ін.;
  • 2 л розчину регулятора росту( Бутон, Зав'язь, Крезацин, Силацин, Цвітень, Епін), які допоможуть підвищити імунітет і стресостійкість дерев та чагарників;
  • 2 л розчину борної кислоти (1 г на 2 л води).

Приготовані згідно з інструкцією розчини злийте у одну ємність і додайте у них 2 л чистої води, щоб вийшло 10 л робочої рідини.

Отриманий розчин потрібно використати у день приготування, не залишаючи його на наступний день.

Правила обробки саду

  • Уважно читайте інструкції до препаратів і дотримуйтесь усіх рекомендацій виробників. Слідкуйте за термінами придатності та утилізуйте невикористані залишки засобів у спеціально відведених місцях.
  • Дотримуйтесь техніки безпеки — завжди працюйте у респіраторі, окулярах, рукавичках і захисному костюмі. Після обприскування ретельно промийте обличчя і руки, а також прополощіть рот. Робочий одяг виперіть окремо від інших речей.
  • Для приготування сумішей використовуйте тільки емальовані і пластикові ємності.
  • Максимального ефекту від обприскування можна домогтися лише у тому разі, якщо засіб не буде стікати по стовбуру і гілках рослин, а огорне їх туманом, поступово осідаючи. Домогтися бажаного ефекту допоможе дрібнодисперсний обприскувач.
  • Захист саду від хвороб і шкідників вимагає комплексного підходу. Якщо навесні ви витратите свій час на те, щоб провести усі три обробки, то влітку вам залишиться лише періодично оглядати свій сад на наявність комах, що перебралися з сусідньої ділянки, або на наявність ознак хвороб.

    Джерело: ukr.media

    No votes yet.
    Please wait...

    Залишити відповідь