Як правильно поливати кімнатні рослини: корисні поради

Всі кімнатні рослини потребують води. Кімнатні рослини вимагають регулярного поливання, особливо в період зростання. Частота поливу визначається порою року і характером рослини. Взимку кімнатні рослини поливають рідко, за винятком квітучих – цикламенів, примул, епіфіллюмів тощо., але з ранньої весни, коли починається пробудження, поливання підсилюють і до літа доводять до рясного. Тепер докладніше, як поливати кімнатні рослини, інформує UkrMedia.

Під рясним поливом слід розуміти часте, щоденне поливання; через 2-3 дні – помірне поливання, раз на тиждень і рідше – слабке. Пам'ятайте, якщо змочувати тільки верх земляного кома, нижня частина коренів, залишаючись без вологи, обов'язково засохне – рослина буде чахнути, а потім загине.

При всякому поливанні земляний ком обов'язково повинен повністю просочуватися вологою, ознакою чого є поява води на піддоні. Тому під всі горщики і діжки з кімнатними рослинами потрібно ставити піддони. Вихлюпувати витік надлишок води не слід: просочуючись через товщу земляного кома, вода обов'язково виносить з грунту деяку кількість поживних солей, які краще повернути назад. Зазвичай через годину-дві вода з піддону всмоктується знову землею через водостічний отвір.

При поливанні сильно пересушених горщиків вода швидко з'являється на піддоні, протікаючи через численні тріщини земляної грудки, не встигаючи повністю просочити його. У таких випадках горщик слід занурити у воду і тримати його там, поки не припиниться виділення бульбашок повітря.

Влітку краще поливати рослини під вечір, оскільки в нічні години вони повніше використовують вологу. У спекотний період листя і земля в горщиках посилено випаровують воду, і невеликі горщики доводиться поливати вдруге серед дня.

Поливати кімнатні рослини можна всякою чистою водою, придатною для пиття, в тому числі і колодязною. Однак найкращою водою для поливання кімнатних рослин є дощова вода. Влітку потрібно завжди створювати хоча б невеликий її запас. Щоб дощова вода довго не псувалася, в діжку з дощовою водою можна кинути кілька шматочків деревного вугілля.

Не годиться для поливання рослин кип'ячена вода, оскільки від кипіння вона позбавляється розчиненого повітря і стає як би мертвою. Шкідлива рослинам і жорстка вода, іноді зустрічається в колодязях, хоча у крайньому разі її можна пом'якшити питною содою, як і хлоровану.

Міські жителі змушені застосовувати для поливання кімнатних рослин водопровідну воду. Однак ця вода для рослин шкідлива. Для дезінфекції у водопровідну воду додають хлорне вапно. Хлор навіть у малих кількостях згубний для рослин. Помічено, що особливо страждають від хлору бегонії і левкої. Потрапляючи на листя, хлор завдає опіки, краї їх згортається і вони відмирають. Крім того, в результаті взаємодії хлору з деякими речовинами ґрунту в ній утворюється соляна кислота.

Кількість її мізерна, але все ж вона поступово збільшує кислотність землі в горщику, що теж приносить шкоду більшості рослин. Для того, щоб «знешкодити» хлоровану воду, необхідно дати їй постояти у відкритому широкому посуді одну, а краще – дві доби. Значна частина хлору за цей час випарується, і вода стане цілком придатною для поливання. Через 12 годин можна користуватися водою, якщо в неї всипати деревної золи – столову ложку на відро. Швидко «поліпшити» хлоровану воду можна додаванням до неї питної соди: 7 г чайної ложки на літр.

Температура води для поливання повинна відповідати температурі повітря в приміщенні, для цього свіжій воді потрібно простояти в кімнаті не менше 12 годин. Влітку ж корисніша вода градусів на 5 тепліше кімнатної, її неважко зігріти на сонці.

Поливаючи кімнатні рослини теплою водою з ранньої весни, можна прискорити цвітіння амарилісів, гортензій, глоксиній, пеларгоній і багатьох інших рослин.

Поливають кімнатні рослини обережно, не розмиваючи поверхні земляного кома. На сонці не можна обприскувати листя: краплі води, як маленькі збільшувальні стекла, збирають промені і завдають рослинам опіки, іноді дуже серйозні.

Дуже шкідливий для кімнатних рослин застій води в горщиках, адже при цьому може і навіть повністю припиняється доступ повітря до коріння, і вони можуть загнити. Тому на дні горщиків належить робити дренаж з дрібного щебеню, змішаного з піском. Для дренажу придатні також і шматочки деревного вугілля. Зайва волога вільно проходить між шматочками щебеню і випливає на піддон. В маленьких горщиках дренаж роблять товщиною в палець, у великих він може доходити до 5-7 сантиметрів. Якщо дренаж зроблений правильно, побоюватися застою води не доводиться.

Щоб кімнатні рослини нормально розвивалися, їх треба не тільки поливати, але і обприскувати. Багато кімнатних рослин походять з вологих тропічних і субтропічних зон – місцевостей, де випадає дуже багато дощів, де повітря постійно насичене вологою. Сухий клімат для цих рослин несприятливий.

У кімнатах, де повітря відрізняється сухістю, листя посилено випаровують вологу, змушуючи кореневу систему поповнювати цю витрату з грунту. Щоб хоч частково позбавити коріння від марної роботи, потрібно обприскувати рослини по 2-3 рази на день (вранці і ввечері) чистою водою кімнатної температури.

Корисно також ставити між горщиками миски з водою, що підвищує вологість навколишнього повітря. Обприскувати рослини краще пульверизатором, який утворює дуже дрібний водяний пил, але можна і невеликою лійкою з дрібною сіткою.

Влітку часте обприскування кімнатних рослин безпечне; у холодну ж пору до нього треба підходити обережно, залежно вже від температури приміщення: у теплих кімнатах обприскувати можна частіше, в прохолодних ж зайва волога може бути шкідлива. При центральному опаленні обприскування в зимовий час обов'язкове.

Якщо кімнатні рослини влітку знаходяться в саду, крім обприскування листя, дуже добре поливати землю навколо горщиків, що ще більше збільшить вологість навколишнього повітря.

Обприскування корисно майже для всіх кімнатних рослин, особливо в спекотну суху погоду, адже воно наближає навколишнє оточення до природного і в кінцевому рахунку сприяє кращому розвитку і цвітінню. Виняток становлять кімнатні рослини, листя яких покриті волосками: бегонії, колеуси і глоксинії. Водяні бризки залишають на їх листі плями.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь