У березні перші 40 постраждалих від сексуального насильства під час війни отримають компенсації 04.03.2024 13:39 Укрінформ В Україні стартував пілотний проєкт невідкладних проміжних репарацій для постраждалих від сексуального насильства, пов'язаного з конфліктом. У рамках тестової фази з 1 по 31 березня виплати отримають 40 постраждалих.
Про це заявила віцепрем'єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина у виступі на міжнародній конференції «Відновлення прав постраждалих від сексуального насильства, пов'язаного з конфліктом: елемент миру та світової безпеки», повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Разом з Глобальним фондом тих, хто пережив насильство, та Урядовою уповноваженою з питань гендерної рівності… ми ініціювали розробку та впровадження пілотного проєкту невідкладних проміжних репарацій для постраждалих від сексуального насильства, пов'язаного з конфліктом… 29 лютого ми офіційно стартували з цим проєктом – провели перше установче засідання Наглядової ради, затвердили документи та склад робочих органів, необхідних для початку тестової фази проєкту. В рамках першої тестової фази з 1 по 31 березня 40 постраждалих пройдуть процедури, необхідні для того, щоб отримати відповідні статуси та перші проміжні репарації», – сказала Стефанішина.
Вона поінформувала, що повномасштабне розгортання проєкту заплановане на 15 квітня, сума репарацій становить 3 тис. євро. Термін пілотної фази – до кінця жовтня 2024 року
Коментуючи проєкт у кулуарах конференції, Стефанішина зазначила, що він здійснюється у партнерстві з Фондом Муквеге, який співпрацює з постраждалими від сексуального насильства під час війни і на основі його протоколів, верифікованих міжнародними організаціями. Отримувачами перших проміжних компенсацій стануть 40 громадян, які після повномасштабного вторгнення зверталися до громадських організацій, центрів допомоги врятованим або у правоохоронні органи і готові пройти всі необхідні процедури.
«У світі є досвід роботи з жертвами воєнних злочинів, зокрема, в африканських країнах, у Колумбії. Унікальність цього проєкту полягає в тому, що він вперше впроваджується у взаємодії з урядом… Він уже сьогодні є елементом майбутньої справедливості і майбутньої відповідальності РФ… Ми зробимо висновки з реалізації проміжного проєкту і після жовтня будемо розгортати його більш масштабно і, можливо, брати до уваги й інші злочини, а не тільки сексуального характеру», – зазначила віцепрем'єрка.
Як повідомляв Укрінформ, в Україні від початку повномасштабної війни зареєстровано 274 справи за статтею «сексуальне насильство».
Репарації Стефанішина Сексуальне насильство
Источник: www.ukrinform.ua