Екологічне землеробство — це не тільки просто, але ще й вигідно з усіх точок зору. Адже для цього еко-садівники використовують все, що подарувала мати-природа, включаючи «сміття» — листя, яке багато садівників спалюють навесні. Що ще не варто робити навесні на дачі, адже це не тільки енерговитратно, але ще і абсолютно марно?
Перекопування — мабуть, самий непотрібний і дуже трудомісткий процес на невеликій дачі. Замість перекопування краще зробіть постійні грядки, в які посійте сидерати. Після посадки основної культури укрийте міжряддя органікою товщиною 5-10 См. тільки від цих маніпуляцій ґрунт стане, як пух — пухкий, насичений повітрям, та ще й поживний, інформує Ukr.Media.
Весняна обробка дерев купоросом і іншими отрутохімікатами — ще одне непотрібне і навіть шкідливе заняття на дачі. До 90 % використаних отрутохімікатів просто "пролетить" повз гілки через нестабільну весняну погоду. До того ж, коли ви використовуєте препарати навесні, всі шкідники ще сплять, а до моменту їх пробудження від отрутохімікатів не залишиться і сліду.
Якщо ви, піклуючись про природу і про своє здоров'я, використовуєте біопрепарати для обробки культур, а заодно, «про всяк випадок» разом з ними трохи додаєте звичайного хімічного препарату (щоб «вже напевно» подіяло), то це найбільша помилка в садівництві. Можна сміливо сказати, що це просто викид ваших грошей на вітер. Слід визначитися, який саме препарат ви використовуєте — біо або хімію, так як одне інше взаємовиключає.
Побілка дерев навесні, крім естетичної насолоди, більше нічого не дає. Дерева слід білити не навесні, а восени, адже головне завдання побілки — захист від морозів. Ось чому навесні це заняття не приносить ніякої користі вашому саду.
Спалювання листя та іншого "сміття" — ще одне улюблене весняне заняття багатьох садівників. Навіть не кажучи про заподіяну шкоду екології, ви просто витрачаєте власні гроші, і ось чому. Листя — це природне, природне добриво для ґрунту і мікроорганізмів, що живуть в городі. З опалого листя виходить шикарний компост. Якщо ж вам лінь возитися з компостом, то просто укрийте листям грядки. Результат вийде краще, ніж від гною! А стебла томатів, огірків і перців, присипаних зверху соломою, можна розкласти під деревами в якості мульчі — тоді фітофтора і борошниста роса будуть їм не страшні. Та ще й урожай буде багатим!
Джерело: ukr.media