В’яне листя баклажанів: як вилікувати рослини та зберегти врожай

Від в'янення можуть страждати не тільки баклажани, але і перець, томати, огірки та інші культури. Ознакою захворювання є в'янення листя, навіть при регулярному поливі. Ця недуга називається фузаріозним в'яненням, інформує Ukr.Media.

Кожен городник, щоб отримати хороший урожай, уважно доглядає за овочевими культурами на грядках, але іноді цього недостатньо, рослини хворіють. Як врятувати урожай і вилікувати городні культури читайте далі.

При захворюванні баклажан у рослин спочатку в'януть нижні листки, потім цей процес піднімається вище, можуть опадати бутони і квітки, В'янення баклажан зберігається навіть при рясному поливі. Зів'яле листя поступово жовтіє і засихає.

Якщо фузаріозне в'янення вразило розсаду, то молоді рослини можуть повністю засохнути. Коли починають в'янути дорослі кущі баклажанів, то хворіти вони можуть до кінця сезону. Замість зів'ялого листя буде відростати нове, але з хворих кущів не взяти хорошого врожаю, плодів мало і вони дрібні.

Фузаріозне в'янення викликає гриб, який проникає в рослину через всмоктуючі кореневі волоски. Всередині рослини розвивається грибниця, яка виділяє токсини, судини рослини забиваються, порушується доступ поживних речовин до верхньої частини рослини. Першим страждає листя, воно швидко в'яне. Якщо зрізати стебло хворої рослини біля основи, то на зрізі видно темні плями або кільце — уражені грибком місця.

Грибок, що викликає фузаріозне в'янення рослин, зберігається в ґрунті та стає активний при підвищенні температури більше ніж +25 градусів. Швидкому розвитку патогенних мікроорганізмів сприяє підвищена кислотність ґрунту. При настанні несприятливих умов, зниженні температури, гриб переходить у неактивний стан і у вигляді спір може зберігатися до 10 років. Отримати інфекцію рослини можуть не тільки через ґрунт, а також через насіння та рослинні рештки від хворих рослин, на яких можуть зберігатися спори гриба.

Існує ще одна хвороба баклажан — вертицильозе в'янення. Збудником вертицильозного в'янення є інший вид гриба, він також проникає в рослину через коріння і забиває судини в процесі свого розвитку.

Захворювання баклажан вертицильозом починається зазвичай вже в період росту плодів. У рослин листя жовтіє частинами, потім на них з'являються коричневі плями з жовтою окантовкою, уражені листки скручуються. Захворіла рослина виглядає пригніченою, набуває сіруватий відтінок, поступово в'яне. Якщо зрізати стебло біля основи, то можна побачити темне кільце уражених судин грибницею.

Вертицильозе в'янення рослин може спостерігатися при температурі від +16 до +20 градусів при нейтральній реакції ґрунту.

Профілактика та лікування рослин від в'янення:

  • Для попередження появи хвороби в'янення у рослин, викликаної тим чи іншим видом гриба, слід ретельно очищати ділянку від рослинних решток і спалювати бадилля хворих рослин.
  • Після появи фузаріозного в'янення рослин ґрунт рекомендується вапнувати, при нейтральній реакції даний гриб погано розвивається.
  • Пори патогенних грибів можуть кілька років зберігатися в землі, тому ґрунт для розсади в парниках, теплицях знезаражують або міняють.
  • Дотримуйтесь правил сівозміни.
  • Щоб інфекція не потрапила у ваш город, знезаражуйте все насіння придбане не у перевірених виробників.
  • Знизить швидкість розвитку патогенних грибів у ґрунті мульчування грядок, оскільки земля не буде перегріватися, пересихати, на поверхні не утворюватиметься кірка, яка перешкоджає доступу повітря до коріння.
  • Щоб вилікувати баклажани та інші овочеві культури від в'янення, не дати поширюватися хвороби та зберегти врожай, полийте гряди з фунгіцидним препаратом. Є хімічні фунгіциди (використовується хімічна сполука) і біологічні, на основі бактерій, що знищують патогенні гриби. Хімічні фунгіциди — «Фундазол», «Максим». Біологічні засоби, які оздоровлюють мікрофлору ґрунту — «Превікур», «Фітоспорин», «Триходерма», «Тріхофіт», «Гамаїр».

Препарати розводять у воді згідно з інструкцією і проливають хворі рослини або для профілактики.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь