5 ознак того, що у вас в роду були дворяни

Дворянський спосіб життя завжди вважався привілейованим: земля, пристойна платня, розкішне життя, недоступні селянам. Після революції аристократи, які не встигли втекти закордон, втратили все, що мали, і їх нащадки часто не здогадуються про своє шляхетне походження. Як дізнатися, чи належите ви до знатного дворянського роду?

Бліда шкіра і «блакитна» кров

Поки селяни з ранку до ночі працювали в полі, щоб прогодувати сім'ю і нечисленну худобу, дворяни влаштовували бали і звані обіди. Шкіра селян поступово темнішала на сонці, ставала грубою і зморшкуватою. У дворян шкіра мала світлий відтінок круглий рік – у спеку вони рятувалися в тіні розкішних садів, бали вважали за краще влаштовувати у вечірній час доби. Дворяни зі смаглявою від народження шкірою вдавалися до радикальних заходів: вибілювали її борошном та іншими присипками, які стали прототипами сучасної пудри, інформує Ukr.Media.

Від блідої шкіри плавно переходимо до «блакитної» крові. Чому увійшов в обіг вираз «людина блакитних кровей»? Все просто: чим тонше і світліше шкіра, тим виразніше через неї проступають сині вени. Отже, якщо ви відзначили у себе постійну блідість і проступають вени на обличчі і шиї, саме час задуматися про те, що ви належите до дворянського роду.

Тонкі довгі пальці

У кожному дворянському домі обов'язково стояло піаніно, а то і два. З раннього віку до знатних дівчаток і хлопчиків приходили викладачі музики. Разом вони розучували нові етюди, які потім слухняні діти грали на прохання батьків на балах і званих вечорах. Гра на піаніно формувала у дітей довгі витончені пальці. Селяни через виснажливу роботу не могли похвалитися красивими руками: вони постійно працювали на землі, тому їхні пальці були короткими, а шкіра на них – грубою і потрісканою.

Простягніть руки вперед і подивіться, наскільки пропорційно виглядає долоня по відношенню до пальців. Якщо пальці довгі і тонкі, то велика ймовірність, що ваша прапрабабуся була дворянкою.

Пряма постава

Щоденна робота на полях зробила з селян сутулених людей з поганою поставою і постійно затеклою спиною. Дворян, навпаки, з дитинства вчили красиво і правильно ходити. Особливо це стосувалося дівчат: на уроках етикету вони вивчали правильну ходу і часто тренувалися, до знемоги дефілюючи по залу з книгами на голові. Дівчина зі знатної родини просто зобов'язана була вміти гарно себе подати: хода від стегна, злегка кирпатий догори ніс і підняте підборіддя. Дворянку від селянки ще відрізняла так звана «лебедина шия».

Щоб визначити, чи ставитеся ви до дворянам за цією ознакою, станьте перед дзеркалом і добре розгляньте себе в профіль. Важливо, рівно тримати спину в природній позі, яке положення голови обираєте під час ходи і розмови.

Маленька нога

У дівчат-дворянок найчастіше були маленькі акуратні ступні. Пам'ятаєте казку про багатостраждальну Попелюшку? У часи дворянства таких «попелюшок» було дуже багато саме серед дворянок. Їх видавала крихкість і витонченість, і це стосувалося абсолютно всього – від обличчя та рук до фігури і форми стопи. На щастя, до носіння взуття на 1-2 розміру менше і бинтування ніг, як це робили в Китаї, не доходило, а різниця в довжині стопи пояснювалася, скоріше, способом життя. Селяни не їздило в каретах і на конях, а весь день проводили на ногах. Їх ступні ставали ширшими, а розмір ноги збільшувався. Так і виходило, що при однаковому зростанні у дворянок розмір був менше, ніж у селянок.

Якщо у вас маленька ніжка – розміру 35-37 – ймовірно, що серед ваших родичок була та, яка могла дозволити собі кілька століть тому витончене взуття на підборах.

Балакучість

Дворянські особи завжди відрізнялися балакучістю. У дитинстві вони отримували великий багаж знань, багато читали і тому вважалися цікавими співрозмовниками. А регулярні бали, звані вечері служили унікальним шансом блиснути інтелектом, продемонструвати цю начитаність оточуючим. Особливо це стосувалося дівчат, охочих вийти заміж. В ті часи завидні женихи вимогливо ставилися до майбутніх дружин, і крім зовнішньої краси цінували вміння підтримати світську бесіду. Правда, була й зворотна сторона медалі: надмірна балакучість видавала людину недалеку, неосвічену. Сварки, інтриги і плітки часто народжувалися в тих ситуаціях, де дівчата не вміли тримати язик за зубами».

Подумайте, чи можна вас назвати балакучим людиною, і критично оцініть, наскільки ви любите пліткувати за спиною друзів і родичів. Звичайно, будувати здогади про предків за зовнішніми ознаками не зовсім правильно – хто знає, який фінт викинула генетика, коли ви перебували в материнській утробі. Та й головне для аристократа все-таки не зовнішній вигляд, а манери.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь