Вважаєте орхідею примхливою рослиною, яка вимагає постійного догляду? Але ми розкажемо вам, чому це не так. Умови цвітіння орхідеї зовсім нескладні, головне знати деякі тонкощі і хитрощі, про які розповімо у цій статті, інформує Ukr.Media.
Ми розповімо, куди помістити орхідею, щоб вона безперервно цвіла.
Умови цвітіння орхідеї
Головний секрет — створення умов проживання, близьких до природних. Не хвилюйтеся, ніхто не говорить про те, щоб створювати тропіки в сучасній квартирі. Орхідея, на подив багатьох, невибаглива квітка.
Головне, що не любить ця квіткова красуня, — це протяги і пряме сонячне світло. Але і далеко від вікна вазон також не буде нормально розвиватися.
Як тільки орхідея появляється у вас вдома, їй відразу ж потрібно вибрати постійне місце. Цей вазон дуже не любить, коли його весь час переносять. На зміну місця проживання орхідея може скинути всі бутони, а квітконос при цьому буде знаходитися в очікуванні оптимальних умов.
Найкраще місце для квітучої орхідеї або тієї, що збирається зацвісти, як би банально не звучало — на вікні. У літній час найкраще, щоб це була західна або північна сторона, а в зимовий час — південна сторона. Зверніть увагу, що в літній час орхідею варто берегти від потрапляння прямих сонячних променів.
Полив орхідеї
А тепер про полив. Квітникарі радять поливати орхідею відстояною теплою водою. Найкраще поливати вазон методом занурення. Для цього горщик з орхідеєю потрібно помістити в іншу велику за розміром ємність з водою і дати вазону постояти. Як тільки корінці позеленіють, можна діставати орхідею, попередньо давши воді стекти.
Перед цвітінням і під час нього орхідеї потрібен більш інтенсивний полив, ніж зазвичай. Далі, в період спокою, примірники з жорстким листям і наявністю псевдобульб потрібно поливати приблизно через 10-12 днів.
«Щоб дати зрозуміти рослині, що вона скоро отримає підгодівлю і нові сили, варто обприскати її відстояною водою з нижнього боку кожного листка!» — розповів один квітникар. Цей трюк дійсно працює!
Підгодівля орхідеї
Підживлювати орхідею потрібно 1-2 рази на місяць, при цьому важливо стежити за вмістом азоту. Обирайте добрива з фосфором і калієм, які стимулюють закладання квіткових бруньок і гарантують утворення здорових квіток.
Знаючи ці умови цвітіння орхідеї, ви зможете прикрасити свій будинок цими квітучими красунями, які радуватимуть око практично круглий рік.
Джерело: ukr.media