Подружжю-біженцям з Нігерії довелося разом з дитиною оселитися у притулку для безхатченків у США, після того як їх мало не вбили у рідній країні, але молодший син змінив життя батьків. У восьмирічного хлопчика виявився талант до шахів, і тепер достатку родини можна лише позаздрити, інформує Ukr.Media.
Хлопчик на ім'я Тані Адевумі у свої дев'ять років відомий як один з найбільш талановитих шахістів США, але ще на початку 2019 року його життя було зовсім іншим.
Малюк розповів історію про свою нелегку долю, яка привела його туди, де він є зараз. У 2018 році Тані разом з батьками довелося покинути рідну домівку у Нігерії і переїхати до Нью-Йорка у якості біженця.
Рішення про переїзд прийняв батько Тані — Кайоде. Чоловік замислився про безпеку своїх дітей, коли до нього під час роботи у друкарні прийшли члени організації "Боко харам" (саме їм приписуються масові викрадення дітей з нігерійських шкіл).
Незнайомці наказали Кайоде роздрукувати їм 25 тисяч копій якогось плаката, збереженого на флешці, а відмова фактично означала смертний вирок для родини Адевумі. Порадившись з дружиною Олуватойін, чоловік вирішив не допомагати людям, яких вважав терористами, і втекти разом з родиною, але не встиг.
Вирішивши, що Кайоде може використати плакат проти них, члени "Боко харам" увірвалися до будинку родини, намагаючись знайти ноутбук чоловіка та погрожуючи його дружині. За словами Олуватойін, тоді врятуватися від страшної долі їй допомогли лише молитви: дізнавшись, що дружина Адевумі — мусульманка, незнайомці вирішили не чіпати її.
Того ж дня Адевумі швидко зібрали речі і втекли до села, розташованого неподалік від кордону Нігерії, але і там родина не почувалася у безпеці. Незабаром подружжя прийняло рішення покинути батьківщину, переїхати до Нью-Йорка і ніколи не повертатися.
Як згадує сам Тані, спочатку їм було нелегко — родина переїжджала з місця на місце більше п'яти разів і більшу частину часу жила у спеціальних притулках для безхатченків, але це не завадило йому піти до школи, де був спеціальний шаховий клас.
Там діти розбивалися на пари і виконували прості завдання, які давав їм тренер Шон Мартінес. Одного разу вчитель попросив учнів вирішити до кінця тижня 50 шахових головоломок, але Тані настільки захопився грою, що прийшов до наставника з 500 вирішеними шаховими матчами.
"Я вже тоді захопився викликами, мені подобалося перевіряти свої сили. Жоден матч не схожий на інший. Я можу контролювати усі фігури", — зізнався Тані.
Після того як Мартінес запросив хлопчика до шахового клубу, кар'єра маленького шахіста пішла вгору. Вже у третьому класі Тані став завойовувати свої перші перемоги.
"Вже тоді я знав, що на нього чекає велике майбутнє", — розповів тренер хлопчика.
З лютого 2018 року до березня 2019-го, після багатообіцяючих виступів на Кубку мера Нью-Йорка і чемпіонаті міста, Тані заробив 1200 очок і піднявся у рейтингу юних шахістів США до позиції, досягти якої не вдається навіть дітям, які грають з трьох або чотирьох років.
"Більшість шахістів припиняють рухатися вгору по таблиці, коли вони досягають цієї точки. Їм доводиться тренуватися більш інтенсивно, щоб подолати цей пік. Але Тані неухильно прогресував від початку", — розповів тренер.
Незабаром успіхи Тані стали настільки помітними, що його почали називати вундеркіндом. Але захоплення хлопчика не лише зробило його життя щасливішим — завдяки численним нагородам малюк зміг поліпшити добробут своєї родини.
У березні 2019 року Адевумі виграв чемпіонат Нью-Йорка, і грошовий приз дитини дозволив родині переїхати з притулку до окремої квартири. Тані планує і далі розвивати свої навички у шахах та збирається стати найуспішнішим гросмейстером у світі.
У травні 2020 року через пандемію коронавірусу Мартінес запропонував Тані тренуватися через Zoom, проте хлопчик щосили читає спеціалізовані книги і відмовляється від матчів онлайн. Дитина зізнається, що полюбляє змагатися з ворогом віч-на-віч, адже саме поза, жести і міміка опонента найчастіше допомагають хлопчикові виграти.
Джерело: ukr.media