Українські підприємства матимуть генератори

У вівторок, 30 липня, Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) спільно з Міністерством аграрної політики та продовольства України та за фінансової підтримки уряду Німеччини розподілила 17 генераторів потужністю від 27 до 88 кВт серед виробників та переробників продуктів харчування із Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Миколаївської, Сумської та Харківської областей. Ініціатива спрямована на підтримку виробництва та забезпечення населення свіжими продуктами харчування навіть під час відключень електроенергії.

Проблеми в енергозабезпеченні та підтримка від уряду

За словами заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Дениса Башлика, проблема енергозабезпечення підприємств сьогодні як ніколи актуальна. Дуже важливо, аби у час, коли енергетичний сектор країни страждає від постійних обстрілів та пошкоджень інфраструктури, виробники та переробники продуктів харчування мали змогу стабільно працювати, особливо на деокупованих територіях.

«Ми розуміємо що енергонезалежність сьогодні є базовою потребою. Будь-яка допомога нині є вдалою, коли вона вчасна. Ми дуже вдячні нашим іноземним партнерам, дуже вдячні Німецькому уряду за підтримку. Сьогодні надається господарствам тільки перша невелика партія генераторів, попереду ще багато роботи», – повідомив Денис Башлик.

Мауро Мінетті, Денис Башлик Ансгар Ашфальк

«Цей проект реалізується в рамках плану по реагуванню на надзвичайні ситуації. Ми налаштовані і далі підтримувати фермерів та агровиробників, завдяки співпраці з Міністерством аграрної політики України» – повідомив під час зустрічі з аграріями фахівець ФАО в Україні з питань надання грошової та ваучерної допомоги Мауро Мінетті. 

За словами першого секретаря Посольства Федеративної Республіки Німеччина, радника з питань продовольства та сільського господарства Ансгара Ашфалька, незважаючи на всі атаки на аграрну та енергетичну інфраструктуру, Україна залишається однією з основних годувальниць світу, найбільшим експортером, таким чином підтримуючи продовольчу безпеку світу.

«Ми реалізовуємо кілька важливих проектів, спрямованих на розвиток аграрного сектору. Німеччина й надалі підтримуватиме Україну у розвитку та відновленні сільськогосподарського сектору», – зазначив Ансгар Ашфальк.

Генератор для безперебійної роботи

Підприємець Олег Лагодієнко приїхав з Миколаївщини. Господарство займається рослинництвом, переробкою, є власна пекарня. Генератор розраховують використати для підтримки роботи цієї пекарні, аби у моменти відключення налагодити подальше виробництво. Крім ворожих прильотів, область цьогоріч потерпає від суттєвої засухи. Підтримка з боку держави та міжнародних партнерів відчутно вплине на роботу господарства. 

Олег Лагодієнко

Як зазначають у ФАО, відібрані підприємства раніше подавали заявку на участь у конкурсі, та пройшли всі етапи перевірки щодо відповідності критеріям програми. Загалом ФАО отримала 395 заявок із дев’яти прифронтових областей України від виробників та переробників продуктів харчування, що мають потребу в додатковому джерелі електроенергії. 

Підтримка підприємств триватиме

У межах ширшої ініціативи ФАО, Мінагрополітики та уряду Німеччини, планується надати 245 генераторів потужністю до 440 кВт малим і середнім підприємствам із Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Миколаївської, Одеської, Сумської, Харківської, Херсонської та Чернігівської областей. 114 генераторів вже передано власникам підприємств, ще 131 генератор планується роздати у найближчі тижні. Зокрема, їх отримають підприємства, що працюють у галузі тваринництва, переробки та виробництва базових продуктів харчування: хліба, м’яса, молока, повідомляють у ФАО.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь