Саме час — які дерева і кущі краще садити в серпні

Ближче до кінця літа у любителів саду і городу турбот багато. Мало зібрати врожай, що виріс і стрімко вистигає, і встигнути зробити заготівлі на зиму, необхідно ще й думати про посадки на наступний рік. Зокрема, саме час висадити нові дерева та чагарники, інформує Ukr.Media.

Погода у цей період часто буває помірною, а ґрунт ще теплий, що сприяє гарному вкоріненню рослин до настання зими, заморозків та випадання снігу. Важливо вибирати відповідні види та дотримуватись основних правил посадки. Отже, на що звертаємо увагу насамперед?

Яблуня

І в кліматі середньої смуги навіть у дощовий прохолодний час встигають дозріти смачні та соковиті яблука, тому яблуні вибирають дуже часто, а сортів — безліч. Обирайте локальні сорти, стійкі до місцевих умов і хвороб, краще брати щеплені саджанці.

Груша

З якоїсь причини груша трохи більш примхлива порівняно з яблунею, та й плоди іноді не всім до смаку — через клімат вони зазвичай «на любителя», часто в'яжуча та кислувата. Важливо вибирати сорти, які підходять для вашого регіону. Зверніть увагу на сумісність саджанців із місцевими умовами ґрунту та клімату, дізнайтеся все про правильне підживлення дерева.

Слива

Це дерево зазвичай легко приживається і починає активно рости під час посадки наприкінці літа. Щоб отримати багатий урожай, вчасно вносіть добрива ще восени. Розрізняйте сливу та аличу — перша краще росте в тепліших областях, друга широко поширена у прохолодних регіонах.

Вишня

Саджанці, посаджені в серпні з дотриманням усіх нескладних правил, встигають укорінитися до зими і активно починають рости навесні, тому врожай ви отримуватимете швидше, ніж з попередніми плодовими деревами. Найкраще купувати саджанці у локальних садівників, вони ж дадуть рекомендації з приводу шкідників і хвороб.

Горобина

Це вкрай невибагливе дерево, яке добре приживається при посадці навіть у мізерний ґрунт. Вона стійка до заморозків і не вимагає особливого догляду, що робить її чудовим вибором для садівників. А які з плодів виходять настоянки та варення!

Смородина

Серпень — саме час для посадки чорної, червоної та білої смородини. Чагарники зазвичай без проблем укорінюються і набирають сили до настання холодів, що забезпечує хороший урожай вже наступного року, навіть якщо ви висаджували зовсім маленькі живці.

Малина

Якщо висадити живці в серпні, то вони добре перезимують, укритими і захищеними від вітру, почавши активне зростання навесні. Вибирайте сорти, стійкі до місцевих хвороб і адаптовані до вашого клімату, не забувайте регулярно проріджувати чагарники і видаляти гілки, що засохли.

Аґрус

Цей локальний варіант ківі добре приживається при посадці наприкінці літа. Важливо купувати сорти, стійкі до борошнистої роси та інших хвороб, щоб забезпечити довге життя вашим чагарникам. Не забудьте внести добрива в ґрунт перед посадкою живців у ґрунт.

Основні поради щодо посадки

Переконайтеся, що обране місце одержує достатню кількість світла і має відповідний ґрунт для рослини. Ґрунт необхідно ретельно підготувати, додавши компост або перегній для покращення його структури та родючості.

Після посадки рослини потребують рясного поливу. Важливо стежити за вологістю ґрунту, особливо у перші тижні після посадки. Мульчування допоможе зберегти вологу в ґрунті та захистити коріння від перегріву та замерзання. Молоді рослини особливо уразливі для шкідників. Використовуйте спеціальні хімічні та фізичні засоби для захисту, щоб зберегти здоров'я ваших саджанців.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь