Ідеальне місце у квартирі для регулярного цвітіння орхідеї

Вибираючи в кімнаті місце для орхідеї, необхідно поспостерігати за рухом сонячного світла, що потрапляє з вікна. При правильному розміщенні та догляді ця рослина стане справжньою прикрасою будинку або офісу, майже безперервно даючи нові квіти і пагони, інформує Ukr.Media.

Навесні — більше світла

Найвдаліший час для придбання орхідеї — весна. Рослина до цього вирощувалася професіоналами і готова радувати своїх власників здоровим виглядом і великою кількістю бутонів. Поставити рослину краще всього на південно-східне, східне, західне або південно-західне вікно.

Вже з середини березня в середніх широтах сонце добре пригріває, і в орхідей починається період інтенсивного росту листя, корінців і квітконосів. Обмінні процеси навесні прискорюються, волога переробляється рослинами швидше і краще випаровується з ґрунту, тому крім освітленого сонцем місця їм необхідний активний полив не менше двох разів на тиждень і підживлення один раз у два тижні.

Для поліпшення цвітіння не слід захоплюватися азотистими добривами, оскільки вони підвищують зростання листової маси, а не квітконосів. Можна помітити брак сонячного світла, якщо листя рослин стало матовим або нове листя менше попереднього, коріння придбало сірий відтінок, більше півроку не утворюється квіткова стрілка.

Взимку — тепло і зволоження

Взимку живі організми знаходяться в особливому циклі, багато з них гинуть або знижують життєву активність. Правильний зимовий догляд допомагає домашнім рослинам пережити складний період без втрат.

Орхідея відноситься до теплолюбних квітів, тому в холодний сезон вона вимагає створення особливих умов утримання:

  • У приміщенні повинні бути джерела опалення, але не поряд з рослинами, щоб уникнути пересихання.
  • Необхідно стежити, щоб листя не загинуло від зіткнення з крижаним склом вікна, а сама орхідея не стояла на протязі.
  • Ідеально підійде таке місце у квартирі або офісі, де максимальна кількість зимового сонячного світла. Зазвичай це вікна, що виходять на південну сторону.
  • Якщо листя стає бліде і кривиться, бажано подбати про додаткове освітлення рослини спеціальними люмінесцентними лампами протягом 8-10-денних годин на відстані 30 см. Це доброчинно позначиться на майбутньому, так і на поточному цвітінні, адже при хороших умовах утримання цвітіння орхідей можливе цілий рік.
  • Частоту і об'єм поливу слід знизити, від підживлення відмовитися. Після поливу теплою відстояною водою не потрібно відразу ставити квіти на крижане підвіконня, оскільки це може привести до переохолодження та різних захворювань.
  • Добре зберігають теплолюбні орхідеї в зимовий час пінопластові підставки і спеціальні кашпо.
  • Якщо квітам потрібне додаткове зволоження, можна у вечірній час влаштувати їм теплий душ і залишити їх у ванній кімнаті до ранку для кращого вбирання і висихання зайвої вологи. Для запобігання утворення гнилі краще протерти точку росту орхідеї сухою серветкою.
  • Влітку — створення тіні

    У жаркий час року догляд за орхідеями теж має свої особливості. Потрібно пам'ятати, що в природних умовах ці рослини живуть у теплих вологих лісах на деревах не вище двох метрів від землі під кронами іншої багатої рослинності, тому звикли до розсіяного сонячного світла.

    Влітку квіти корисно тримати на вікнах, що виходять на схід, бо сонце тут буває до 12 годин. Якщо в приміщенні квітка довго стоїть на яскравому сонці, доведеться його притінити з допомогою світлої тканини або паперу, прикріпленого до вікна, прикрити жалюзі або тюлем, інакше рослина може отримати опіки і плями на листках, а також перегрівання коріння.

    У сухому приміщенні влітку рослину не тільки потрібно рясно поливати не рідше одного разу на тиждень, але і регулярно обприскувати листя з нижньої сторони, корисно також охолодження приміщення до 18-25⁰ кондиціонером або в нічний час провітрюванням, якщо холодне повітря не зачепить квітку.

    Якщо є можливість, рослину можна переставити на час вглиб кімнати, але слід пам'ятати, що без крайньої необхідності не рекомендується пересувати горщик, бо зміна обстановки може викликати в орхідеї стрес і уповільнити процес рясного цвітіння.

    З квітучою орхідеєю треба поводитися особливо обережно, щоб не пошкодити квіти.

    Полив добре проводити з лійки відстояною теплою м'якою водою, краще дощовою або талою, уникаючи попадання на точки росту рослини. Можна наситити воду киснем, переливаючи з однієї ємності в іншу. Не можна повторно вливати у квітку воду, що зібралася в піддоні.

    Тривала спека в приміщенні істотно погіршує імунітет рослини, тому розсіяне сонячне світло і достатнє зволоження — запорука гарного цвітіння орхідей.

    Насамкінець слід нагадати про одну особливість рослин з жарких і вологих країн. В домашніх умовах орхідеї можна спонукати до цвітіння, влаштувавши їм короткочасний стрес. Це може бути тимчасова перестановка в прохолодне приміщення, зменшення об'єму і частоти поливу. Зазвичай такі дії стимулюють квітку не на ріст листя, а на викид квітконосу. Зловживати цим не треба.

    Більшість орхідей в наших магазинах гібридні, тому догляд за ними нескладний у будь-який час року, а результат радує як досвідчених, так і початківців квітникарів.

    Джерело: ukr.media

    No votes yet.
    Please wait...

    Залишити відповідь